Reklama

To nie ID.4 Volkswagen, a elektryczne Audi 4Q E-Tron

elektryczne Audi 4Q, Audi 4Q, Audi 4Q etron, Audi Etron, testy Audi 4Q etron

Mały elektryczny crossover Audi, czyli 4Q E-Tron pokazał się światu w 2019 roku podczas imprezy motoryzacyjnej w Genewie, a teraz wiemy, że do oferty producenta wejdzie w okolicy przełomu 2020 i 2021 roku.

Premiera jest dosyć pewna, jako że nowe zdjęcia szpiegowskie pokazują testy tego modelu w niskich temperaturach w północnej Szwecji. Machamy oczywiście ręką na to, że pojazd wygląda podobnie do Volkswagena ID.4, ale to zrozumiałe, jako że oba modele bazują na tej samej architekturze MEB.

Serwis Motor1 dowiedział się, że pojazd testowy ma dwa silniki elektryczne – jeden napędzający przednią oś, a drugi napędzający tylną. Chociaż Audi Q4 E-Tron i VW ID.4 będą jeździć na tej samej architekturze i będą miały podobne kształty, oba będą miały odrębną stylistykę.

Czytaj też: Po co filtry oleju przy silnikach elektrycznego Modelu Y Tesli?

W zeszłym roku Audi ogłosiło, że E-Tron będzie wyposażony w akumulator o mocy 82 kW, który będzie zapewniał zasięg 450 km. Po stronie mocy będzie oferował około 300 koni mechanicznych, jak zresztą wspierał szybkie ładowanie, które w ciągu 30 minut pozwoli na uzupełnienie 80 procent baterii. Audi twierdzi również, że crossover powinien rozpędzać się od 0 do 96,5 km/h w 6,3 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News