Reklama
aplikuj.pl

Nieoczekiwany prototyp Fiata Tipo na drogach

Prototyp Fiata Tipo, Fiat Tipo, Tipo 2021, Tipo Crossover

Fiat pracuje nad zaktualizowaną wersją modelu Tipo, który został po raz pierwszy zaprezentowany na rynku europejskim w październiku 2015 roku od co najmniej marca tego roku. Widać to po nowych zdjęciach.

Nowy Fiat Tipo powinien być dostępny jako hatchback, sedan i wydanie kombi jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jednak na zdjęciach wykonanych we Włoszech widzimy pewną nowość, bo wydanie Tipo w charakterystycznym dla crossovera stylu.

Te zdjęcia sprowadzają się do kilku nowości wizualnych, a w tym szerszych, plastikowych nadkolach, bardziej wyraźnych zderzaków z plastikową okładziną i być może bardziej wytrzymałym oponom. Tipo jest z kolei jednym z najtańszych modeli w segmencie C w Europie, a potencjalny wariant crossovera może stać się najdroższym członkiem jego oferty.

Obecnie Tipo jest oferowane z wyborem 1,4-litrowego silnika benzynowego o mocy 95 KM i dwóch silników wysokoprężnych. Mowa o 1,3- i 1,6-litrowym o mocy odpowiednio 95 i 120 koni mechanicznych.

Czytaj też: Koenigsegg i Polestar podjęli współpracę nad czymś wielkim

Nie spodziewamy się (via Motor1) zmiany opcji układu napędowego, ale dostępne silniki mogą zostać zmodyfikowane w celu uzyskania lepszych osiągów przy pompie paliwa i niższej emisji CO2.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News