WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Prototyp V12 Speedster Astona Martina wygląda dziko w matowej czerni

Aston Martin przypomina nam o swoim wyjątkowym samochodzie, jakim jest ultra-ekskluzywny model V12 Speedster tylko dlatego, że udało mu się stworzyć jego prototyp.

Prototyp V12 Speedster

Na początku może szybki skrót. Aston Martin V12 Speedster to kosztujący 950000 dolców samochód pozbawiony dachu z ograniczeniem produkcyjnym do 88 egzemplarzy. Ten model powstał w ciągu około 12 miesięcy poprzez skrupulatne mieszanie ze sobą elementów z modelu DBS Superleggera i Vantage.

Speedster V12 idzie krok dalej w imię radości z jazdy. Stąd brak nie tylko dachu, ale też szyby przedniej, w miejsce której zawitała owiewka. Większość nadwozia jest wykonana z włókna węglowego, które zostało również zastosowane wewnątrz. To z kolei jest istnym dziełem sztuki i łączy skórę z chromem, aluminium, a nawet gumą z nadrukiem 3D.

V12 Speedster jeździ z kolei na kutych 21-calowych felgach z pojedynczą śrubą mocującą, za którymi kryją się 410 mm tarcze hamulcowe na przodzie i 360 mm na tyle.

Jak sugeruje nazwa samochodu, nowy Speedster wykorzystuje silnik V12 o pojemności skokowej rzędu 5,2 litra z parą turbosprężarek. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów ZF ma za zadanie wysłać około 700 koni mechanicznych i 753 Nm momentu obrotowego na tylną oś za pośrednictwem mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.

Czytaj też: McLaren 765LT Strata od MSO, czyli 450 godzin samego lakierowania
Czytaj też: Obejrzyjcie jak McLaren 765LT wyrywa z butów
Czytaj też: McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

Dzięki temu potężnemu układowi V12 Speedster osiąga prędkość 100 km/h w trzy i pół sekundy, a maksymalnie wbija się na 300 km/h. Dostawy dla klientów planowane są na pierwszy kwartał 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News