Reklama
aplikuj.pl

McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

zwiastun hybrydowy supersamochód McLaren 2021

McLaren niespodziewanie opublikował swój pierwszy oficjalny zwiastun nowego supersamochodu, który najpewniej zadebiutuje w pełnej krasie na początku 2021 roku.

To będzie najważniejszy model McLarena

Nienazwany jeszcze supersamochód będzie „jednym z najważniejszych odkryć” w całej historii firmy i będzie łączyć moc hybrydową, nowe technologie i lekką konstrukcję.

To śmiałe stwierdzenie znajduje podstawy w zupełnie nowej platformie z włókna węglowego (zwanego MCLA) i hybrydowym układzie napędowym składającym się z turbodoładowanego silnika V6 i nieznanej jeszcze liczby silników elektrycznych.

McLaren przeprowadza teraz pierwsze testy nowego samochodu i nowego układu napędowego na drogach publicznych z zamaskowanym prototypem w fabrycznym nadwoziu. Jak z kolei testy wyjaśnił Steve White, główny inżynier w zespole ds. rozwoju pojazdów McLarena:

Mamy 45 prototypów we flocie testowej. Wśród nich jest jedenaście „mułów” [rodzaj przedprodukcyjnych modeli], które przebrano tak, by wyglądały jak inne modele McLarena, chociaż pod spodem mają nowy układ napędowy, podwozie i architekturę elektryczną.

Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży
Czytaj też: Silver Spectre Shooting Brake, czyli Rolls-Royce do potęgi
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać

McLaren opisuje ten supersamochód, jako cacko „nowej generacji”, co odzwierciedla jego wszystkie nowe komponenty używane podczas projektowania i rozwoju.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News