WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

McLaren niespodziewanie opublikował swój pierwszy oficjalny zwiastun nowego supersamochodu, który najpewniej zadebiutuje w pełnej krasie na początku 2021 roku.

To będzie najważniejszy model McLarena

Nienazwany jeszcze supersamochód będzie „jednym z najważniejszych odkryć” w całej historii firmy i będzie łączyć moc hybrydową, nowe technologie i lekką konstrukcję.

To śmiałe stwierdzenie znajduje podstawy w zupełnie nowej platformie z włókna węglowego (zwanego MCLA) i hybrydowym układzie napędowym składającym się z turbodoładowanego silnika V6 i nieznanej jeszcze liczby silników elektrycznych.

McLaren przeprowadza teraz pierwsze testy nowego samochodu i nowego układu napędowego na drogach publicznych z zamaskowanym prototypem w fabrycznym nadwoziu. Jak z kolei testy wyjaśnił Steve White, główny inżynier w zespole ds. rozwoju pojazdów McLarena:

Mamy 45 prototypów we flocie testowej. Wśród nich jest jedenaście „mułów” [rodzaj przedprodukcyjnych modeli], które przebrano tak, by wyglądały jak inne modele McLarena, chociaż pod spodem mają nowy układ napędowy, podwozie i architekturę elektryczną.

Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży
Czytaj też: Silver Spectre Shooting Brake, czyli Rolls-Royce do potęgi
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać

McLaren opisuje ten supersamochód, jako cacko „nowej generacji”, co odzwierciedla jego wszystkie nowe komponenty używane podczas projektowania i rozwoju.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News