WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nie jeden, a dwa prototypy elektrycznego Audi Q4 E-Tron na zdjęciach

Tym razem mamy okazję rzucić okiem na aż dwa prototypy Q4 E-Tron, czyli elektrycznego SUVa Audi, który korzysta z elektrycznej platformy MEB Volkswagena.

Podobnie jak przy poprzednich obserwacjach tego modelu, prototypy Q4 E-Tron nadal są pokryte kamuflażem, który aż tak nie przeszkadza w dostrzeżeniu szczegółów. Warto zauważyć, że przedstawione tutaj prototypy zdają się dziedziczyć stylistykę i proporcje wersji koncepcyjnej, choć są pozbawione wielkich kół i większych lusterek bocznych (via Motor1).

Już niedługo zobaczymy, jak Q4 E-Tron wstąpi bez grama kamuflażu, jako że Audi potwierdziło jego debiut już w tym roku razem z elektrycznym sedanem E-Tron GT. Specyfikację tego SUVa poznaliśmy z kolei już w koncepcji, choć zapewne względem niej nieco się zmieni w wersji produkcyjnej.

Koncepcja Q4 E-Tron generowała łącznie 302 KM z dwóch silników elektrycznych dla systemu Quattro, współpracując z 82-kWh zestawem akumulatorów o zasięgu do 450 kilometrów.

Czytaj też: Tę markę samochodów wyszukiwaliście najczęściej w 2019 roku

Wracając jednak w przeszłość, według magazynu Car and Driver, Q4 e-Tron będzie kosztować od około 45000 dolarów, co uczyni go najtańszym elektrycznym Audi. Nie jest to jednak wielkie osiągnięcie, jako że obecny już w ofercie producenta model e-tron dorwiemy za aż 74800 dolców.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News