WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Przecieki o Mafia 4 oraz Mafia 2 Remastered na nextgeny

Przecieki o Mafia 4 oraz Mafia 2 Remastered na nextgeny

Pojawiły się przecieki o Mafia 4 oraz Mafia 2 Remastered, które wyjdą na konsole nowej generacji. Czym wyróżni się nowa gra?

Jakiś czas temu pojawiały się drobne przecieki na temat Mafii 4. Gra miała mieć zarejestrowany znak towarowy, ale nie było wiadomo, czy ostatecznie tytuł powstaje, czy też może to tylko zaklepywanie na przyszłość. Jeśli wierzyć jednemu z użytkowników serwisu Reddit – nadchodzą dwie Mafie.

Użytkownik w swoim wpisie na Reddicie powołuje się na informacje, które otrzymał od trzech osób. Dwóch jest byłymi pracownikami Hangar 13, a jeden to dziennikarz. Aby nie przedłużać, oto co w skrócie wiemy o nadchodzących grach.

Mafia 4 – powstawała tuż po Mafii 3, ale projekt został porzucony. Z czasem jednak wrócono do rozgrzebanego kodu i spróbowano „jeszcze raz”. Wstępne prace szybko nabrały tempa i aktualnie gra zmierza na przyszłą generację konsol. Twórcy zabiorą nas tym razem do lat 70, a wcielimy się we Włocha, żyjącego w Vegas. Gra ma klimatem przypominać filmy Martina Scorsese. Fabuła nie będzie prowadzona w formie opowieści czy retrospekcji. Wszystkie wydarzenia będą działy się na bieżąco. Teraz coś co mnie najbardziej cieszy. Twórcy wiedzą, że z powtarzalnymi misjami dali ciała na całej linii i co ciekawe – nie były one początkowo planowane. Premiera się jednak zbliżała, zawartości nie było i trzeba było jakoś zapełnić grę zawartością. Teraz już tak nie będzie, a wiele z rzeczy planowanych do Mafii 3, pojawi się w Mafii 4 – jak np. system budowania własnego mafijnego imperium. I mówiąc budowania mam tu naprawdę na myśli budowanie kasyn i innych obiektów. Sesje motion capture do gry rozpoczęły się już 8-9 miesięcy temu.

Mafia 2 Remastered – gra ma zostać już niedługo zapowiedziana. Tytuł zostanie przeniesiony na nowy silnik graficzny – ten sam, który zostanie użyty w Mafii 4. Podobno mimo nazwy „remaster” w tytule, powinniśmy spodziewać się odnowionej gry w stylu Resident Evil 2 Remake. Trzymam kciuki za nowe Mafie, bo pierwsza i druga odsłona były genialne. O trójce wolę zapomnieć.