Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyjcie jak przeciwpancerny RK-3 Korsarz niszczy rosyjskiego BTRa

przeciwpancerny RK-3 Korsarz,

Ukraińskie przeciwpancerne systemy Korsarz mogą strzelać zarówno pociskami RK-3K, jak i RK-3OF o średnicy 107 mm, których zasięg wynosi od 100 do 2500 metrów. Są w stanie zniszczyć nisko lecące śmigłowce, starsze czołgi, czy właśnie transportery opancerzone, przeciwko którym potwierdziły właśnie swoją skuteczność.

Korsarz to ukraiński system przeciwpancerny, który wzorowo radzi sobie z rosyjskimi BTRami

Wedle najnowszych informacji, które zdaje się potwierdzać poniższe nagranie, na samym początku czerwca ukraińska brygada w obwodzie chersońskim trafiła przynajmniej jeden rosyjski opancerzony bojowy transporter piechoty. Jest nim nieokreślony wariant BTRa, czyli rodziny opancerzonych transporterów, która jest wykorzystywana przez Rosję od dekad. Te coraz częściej pojawiają się na froncie, na co wskazuje coraz więcej ich zniszczeń.

Czytaj też: Rosyjska superbroń może zostać skontrowana przez brytyjskie niszczyciele

https://twitter.com/UAWeapons/status/1532102657820839937

Na powyższym nagraniu możemy obejrzeć nie tyle moment zniszczenia, co potwierdzenie trafienia i znacznych zniszczeń, jakie RK-3 Korsarz wyrządził rosyjskiemu BTR. Starł się tutaj lekki pancerz stworzony z myślą o radzeniu sobie z pociskami kalibru 12,7 mm ze specjalnym przeciwpancernym pociskiem do niszczenia tego typu celów.