Ostatnio informowałem Was o wydajności, jaką oferuje najmocniejszy Ryzen 7 2700X, a dziś przygotowałem Wam równie ciekawe informacje na temat pozostałych kilku modeli. Mowa o układzie Ryzen 2600X i Ryzen 2600, które już trafiły do przedsprzedaży w wielu sklepach.

Jeśli śledzicie rynek AMD, to z pewnością znacie popularność, jaką cieszył się model Ryzen 1600. Czy jego następca będzie równie dobrym wyborem i zniszczy swojego poprzednika w brutalnej, ”numerkowej” walce?  Tym razem wpis o procesorze Ryzen 2600 pojawił się w bazie SiSoft, oferując znane nam już specyfikacje w postaci m.in. 6 rdzeni fizycznych z obsługą SMT i zegarem 3,9 GHz w trybie turbo za kwotę 199$. Jednak jego wydajność w postaci stosownego wyniku nie została ujawniona w przeciwieństwie do modelu Ryzen 2600X, którego porównanie z Ryzenem 7 2700X znaleziono w bazie Geekbench. Okazało się, że różnica w postaci 120$ nie jest aż tak bardzo odczuwalna w tym przypadku. Warto zaznaczyć bliski wynik w teście dla jednego rdzenia, który znajdziecie na drugim zrzucie ekranu.

Ryzen 7 2700 również doczekał się swoich pięciu minut. Jego zegary dla aktualnie objętych technologią Precision Boost 2 rdzeni dobijają do 3990 MHz. Wygląda więc na to, że stabilne 4,2 GHz są jak najbardziej w zasięgu topowych modeli, a może nawet i wszystkich z dostępnej oferty? Ta wejdzie do regularnej sprzedaży już 19 kwietnia, co potwierdza rozpoczęcie akcji przedsprzedaży w sklepach i nawet na Amazonie.

Źródło: videocardz.com: #2

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej