Reklama
aplikuj.pl

Przedsprzedaż Sony Xperia 1 III oraz 5 III w Europie ruszyła. Kiedy dostawy?

Przedsprzedaż Sony Xperia 1 III, Przedsprzedaż Sony Xperia 5 III, cena Sony Xperia 1 III, cena Sony Xperia 5 III, Sony Xperia 5 III, Sony Xperia 1 III

Wreszcie doczekaliśmy się nowych smartfonów Sony w Europie. Wprawdzie na dostawy sobie trochę poczekamy, ale już teraz ruszyła przedsprzedaż Sony Xperia 1 III oraz 5 III, ujawniając ceny obu modeli.

Przedsprzedaż Sony Xperia 1 III oraz 5 III w Europie

Xperia 1 III oraz Xperia 5 III pojawiły się na stronie internetowej w Niemczech, ujawniając cenę kolejno 1299 euro (około 5850 złotych) i 999 euro (około 4500 złotych). Przedsprzedaż tych smartfonów właśnie ruszyła, ale wysyłka rozpocznie się dopiero 6 sierpnia. GSMArena zwraca jednak uwagę na to, że oba modele są dostępne w pakiecie z np. słuchawkami. Tego typu zestawy sprawiają, że cena pierwszego spada do 1236,59 euro, a drugiego 925 euro. Musimy więc poczekać na wyklarowanie się sprawy, a przede wszystkim ruszenie przedsprzedaży na naszym rodzimym rynku.

Czytaj też: Układ Honor X20 SE bez tajemnic. Wiemy jednak więcej

Oba modele chwalą się przede wszystkim swoimi aparatami na tyle. Otrzymały one bowiem peryskopowy teleobiektyw, odpowiedzialny za zoom, który oferuje zmienną ogniskową w zakresie 70-105mm. Do tego chwalą się funkcjami przeniesionymi wprost z aparatów Sony Alpha. Mało tego, za ich wydajność odpowiada flagowy układ Snapdragon 888, ale wspierany już przez inne konfiguracje pamięci zależne od modelu. Sony Xperia 1 III otrzymała 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, a model Xperia 5 III kolejno 8 i 128 GB pamięci.

Czytaj też: WhatsApp wyświetli Sklepy z Facebooka i kolejne reklamy

Za ich zasilenie odpowiada również bateria o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania 30 W. Jeśli chodzi o ich ekrany to Sony Xperia 1 III jest wyposażony w 6,5- calowy panel OLED o rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Z kolei Sony Xperia 5 III chwali się 6,1-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości FullHD+ i z tą samą częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz.