Reklama
aplikuj.pl

Chińscy celnicy przejęli 5840 kart graficznych XFX za ponad 13 mln złotych

kart graficznych XFX

Wygląda na to, że firmie XFX będzie teraz ciężko wyjść na prostą drogę po wykryciu przez chińskich celników oszustwa, jakiego się dopuściła. Ten producent kart graficznych ma teraz ogromny problem z podatkami w tle, jako że urzędnicy przejęli aż 5840 kart graficznych jego kart za ponad 13 mln złotych.

XFX China zawieszone, a sprawa ciągle jest w toku, czyli o tym, jak przejęto prawie 6000 kart graficznych XFX

Incydent sprowadza się do ukrywania przez XFX prawdy na temat swoich kart graficznych. Ten producent z siedzibą w USA i oddziałami na terenie innych krajów (również Chin), specjalnie podawał w protokołach kierowanych do urzędów błędne specyfikacje i nazwy swoich kart graficznych, aby obniżyć poziom podatków i tym samym zwiększyć swój zysk ze sprzedaży.

Czytaj też: Kolejne uderzenie grupy hakerów Lapsus$. Oberwał szereg nowych firm

Celnicy po odkryciu tego przejęli aż 5840 kart graficznych, z których wszystkie miały błędne specyfikacje. Łącznie ich cena ma wynosić ponad 13 mln złotych, a jako że nie były to prawidłowe modele, cała dostawa kart graficznych została skonfiskowana i przesłana do dalszej kontroli zgodnie z prawem.

Sprawa trwa, ale już teraz chiński oddział XFX i sklep został zawieszony, a świat czeka na informacje, czy była to inicjatywa wyłącznie tego oddziału, czy może decyzja co do manipulacji nadeszła „z góry”.