Reklama

Google, Qualcomm i Microsoft walczą z przejęciem ARM przez NVIDIA

przejęciem ARM przez NVIDIA

Wygląda na to, że nie wszyscy są zachwyceni przejęciem ARM przez NVIDIA, o czym oficjalnie właśnie wypowiedziało się Google, Microsoft oraz Qualcomm.

Walka z przejęciem ARM przez NVIDIA

Dla przypomnienia, we wrześniu ubiegłego roku firma NVIDIA oficjalnie ogłosiła, że ​​znacznie wcześniej krążące plotki o wielkim przejęciu innej firmy są prawdziwe. Rzeczywiście w grę wchodziło przejęcie Arm Limited spod władzy Grupy Softbank za całe 40 miliardów dolarów.

Czytaj też: Jaką wydajność zaoferuje Intel Iris Xe UHD 750?
Czytaj też: Kafejki internatowe przechodzą na kopanie kryptowalut
Czytaj też: Aż trzy promocje na dzisiejszy OkazjoWTOREK Huawei

W ramach tej ciągle trwającej transakcji NVIDIA ma zyskać dostęp do całej firmy wraz z jej obszernym portfolio własności intelektualnej (projektów, rozwiązań) i wiedzy. Jednak przy tym wszystkim wiodący na rynku procesorów mobilnych ARM miał zachować swoją autonomiczność i jedynie pozwolić NVIDII korzystać ze swoich osiągnięć.

Czytaj też: Szczegóły o Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC
Czytaj też: Sapphire powraca z serią Toxic i Atomic
Czytaj też:
Do Windows 10 zawitała nowa łatka

Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, a teraz przed zakończeniem procesu przejęcia firma NVIDIA musi najpierw spełnić wymogi organów regulacyjnych z całego świata, a w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Chin.

Gdyby tego było mało, wspomniane trio przeciwstawiło się tej transakcji, jako że finalnie może ona zaszkodzić rynkowi i dlatego proszą o interwencje organów antymonopolowych. Sprawa ciągle się rozwija (via Bloomberg).