Reklama
aplikuj.pl

Przenośne terminale satelitarne dla Wojska Polskiego. Agencja Uzbrojenia kupiła 100 sztuk

Przenośne terminale satelitarne,

Skarb Państwa reprezentowany przez Agencję Uzbrojenia zawarł kontrakt między firmą GISS Sp. z o.o., na mocy której zakupione zostaną przenośne terminale satelitarne dla Wojska Polskiego.

Wojsko Polskie dostanie nowe przenośne terminale satelitarne

O zamówieniu wiemy tak naprawdę wszystko. Same w sobie mobilne terminale satelitarne są przykładami typu SHF (Super High Frequency) szczebla taktycznego, które wedle zapowiedzi mają zapewniać niezawodną i dostępną w każdej części świata łączność satelitarną dla pododdziałów Sił Zbrojnych RP. Będą przekazywane oddziałom wykonującym zadania w oddaleniu od głównych sił zarówno na terenie Polski, jak i poza naszymi granicami.

Czytaj też: Tajwan porzuca amerykańskie czołgi lekkie M41A3 Walker Bulldog po ponad 60. latach na służbie

W ramach kontraktu przenośne terminale satelitarne w liczbie 100 egzemplarzy trafią do Wojska Polskiego na mocy umowy o wartości 38,1 miliona dolarów brutto. Będzie to następować w latach od 2022 do 2024 roku, a poza samymi satelitami, wojsko otrzyma również będące ich częścią wyposażenie oraz stosowne szkolenia. Dowiedzieliśmy się też, że obecnie polska agencja zbrojeniowa poszukuje priorytetowo broń do zwalczania celów pancernych.