Reklama
aplikuj.pl

Przenośny dysk diskAshur M2 zadba o dane z nawiązką

Przenośny dysk diskAshur M2

Nie ważne, czy to praca magisterska, ważna prezentacja, czy może tomik poezji własnego autorstwa. Zapewne nikt nie chciałby, żeby jego przenośny dysk z taką zawartością trafił w niepowołane ręce, ale jeśli już trafi, to lepiej, żeby był to diskAshur M2.

Dane pod kluczem z przenośnym dyskiem diskAshur M2

Ujawniony właśnie przez firmę iStorage przenośny dysk diskAshur M2, to jeden z tych modeli, które wybiera się do dbania o naprawdę ważne dane. Można go kupić w wersjach pojemnościowych od 120 do 2000 GB w cenie od 129 funtów, ale obecnie tylko w przedsprzedaży, trwającej do 27 listopada.

Czytaj też: Jak zainstalować Windows 10 z pendrive?
Czytaj też: AMD Ryzen 9 5950X podkręcony do 5,90 GHz
Czytaj też: EK WB wypuszcza monoblok dla Asus ROG Maximus XII Hero

Tak wysoka cena nie jest przypadkiem, ponieważ wykorzystujący portu USB-A oraz USB-C dysk diskAshur M2 o odczycie i zapisie do 370 MB/s zapewnia bezkonkurencyjne zabezpieczenia. Dane szyfruje sprzętowo, dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi z użyciem 256-bitowego AES-XTS (FIPS PUB 197), a dostęp do nich umożliwia wyłącznie po podaniu ustawionego kodu na swojej klawiaturze.

Czytaj też: Zauważono kartę MSI GeForce RTX 3080 Suprim X
Czytaj też: Douszne monitory Contour XO od L-Acoustics zadowolą nawet audiofilów
Czytaj też: Arctic wypuszcza potężne AiO Liquid Freezer II 420

Oczywiście przy tym wszystkim diskAshur M2 trudno zniszczyć z jego certyfikatem IP68 oraz odpornością na wstrząsy i uderzenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News