WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przenośny odtwarzacz kaset It’s OK trafił na Kickstartera

Czterdzieści lat już minęło od momentu, w którym Sony rewolucjonizowało życie melomanów, wprowadzając do oferty przenośny odtwarzacz kaset Walkman. Od tego czasu zmieniło się tak wiele, że już nawet płyty odchodzą do lamusa i choć jestem pewny, że nawet jeśli kiedyś korzystaliście, to już teraz nie macie żadnych starych kaset. A szkoda, bo na Kickstartera trafił właśnie ich przenośny odtwarzacz It’s OK.

Czytaj też: Test Ninebot S – gdy Segway łączy siły z Xiaomi

Chociaż wielki powrót kaset, niczym płyt winylowych jest dosyć wątpliwy w ciągu następnych lat, to taki produkt i tak znajdzie zapewne swoją niszę znalazł aż 252 chętnych na zakup. Kampania na Kickstarterze powiodła się i to w wielkim stopniu, choć zapewnienie sobie jednego modelu It’s OK wymaga wyciągnięcia z kieszeni aż około 63$, czyli 240 złotych. Dosyć sporo, jak za jeden odtwarzacz i jedną pustą kasetę do nagrania muzyki o łącznej długości 60 minut.

It’s OK od firmy Nimm Lab pełni funkcje tradycyjnego odtwarzacza kaset, ale oczywiście nie zabrakło na nim nowoczesnych dodatków, choć ten ogranicza się wyłącznie do Bluetooth 5.0 oraz portu jack 3,5 mm. Ciekawym, choć dla wielu bezużytecznym dodatkiem będzie też możliwość nagrywania np. swoich przemyśleń, dzięki funkcji nagrywania i wbudowanemu mikrofonowi. Całość wymaga dwóch baterii AA do działania, jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych i jeśli coś nie zrujnuje biznesu firmy, to pierwsze wysyłki rozpoczną się w grudniu.

Czytaj też: Huawei Mate 30 inspirowany Porsche 911

Źródło: New Atlas, Kickstarter