Przetestowaliśmy wentylator kolumnowy Hoffen 40W

test Hoffen wentylator kolumnowy 40W, recenzja Hoffen wentylator kolumnowy 40W, review Hoffen wentylator kolumnowy 40W, opinia Hoffen wentylator kolumnowy 40W, czy warto Hoffen wentylator kolumnowy 40W, cena Hoffen wentylator kolumnowy 40W, biedronka Hoffen wentylator kolumnowy 40W, wentylator biedronka, wydajność Hoffen wentylator kolumnowy 40W

Fala upałów zalewa Europę. Każdy z nas musi sobie jakoś z tym radzić a najtańszą pomocą są wentylatory. Do Biedronki zawitał właśnie wentylator kolumnowy 40W marki Hoffen. Czy ta konstrukcja dobrze nas ochłodzi?

Wygląd i wykonanie

Wentylator Hoffen otrzymałem w lekko rozpadającym się pudełku – kurier zrobił z nim swoje. Wraz z urządzeniem w środku znajduje się pilot, podstawka oraz karta gwarancyjna.

Hoffen wentylator kolumnowy 40W wygląda przeciętnie. Jest on cały czarny i wyróżnia go dotykowy panel na górze. Urządzenie będzie dobrze wyglądało w domu, choć nie ma co nim się chwalić. Jakość wykonania jest raczej słaba. Sprzęt jest cały plastikowy i mam wrażenie, że jeden upadek sprawi, że całość się rozleci. Niska cena robi swoje i w tym wypadku widać oszczędności na materiałach.

Wentylator ma wysokość 78,5 cm. Panel umożliwia zmianę trybów: normalny, nocny, zmienny. Także można zmieniać jego prędkość (3 tryby), ustawiać czas pracy czy włączyć obracanie się w zakresie 75 stopni. Pilot umożliwia te same opcje z pewnego dystansu – przydatna sprawa bowiem nie trzeba chodzić i przy wentylatorze wszystkiego zmieniać.

Użytkowanie

Hoffen wentylator kolumnowy 40W wykorzystywałem podczas niedawnych upałów. Na samym początku dochodził z niego niemiły zapach taniego chińskiego sprzętu. Na szczęście po kilku dniach całkowicie on zniknął – naprawdę potrafił on przeszkadzać w użytkowaniu.

Konstrukcja Hoffena wieje dosyć dobrze. Nie jest to jednak poziom standardowych wentylatorów w podobnej cenie. Produkt ochładza i pozwala na przetrwanie fali gorąca, która pewnie jeszcze nie raz nawiedzi nasz kraj. Można przy nim spokojnie pracować i bez klimatyzacji okaże się ona niezastąpiony. Na maksymalnych obrotach jest dosyć głośno – 64 dBA z ok. 20 cm może przeszkadzać i na pewno przy tym nie zaśniecie. Na najmniejszych obrotach jest ok. 51 dBA, czyli da radę już to przetrwać.

Sterowanie pilotem działa nawet z odległości kilku metrów. Niestety musi on być wykierowany w panel dotykowy – po bokach nie łapie on poleceń. Hoffen wentylator kolumnowy 40W informuje o zmianie ustawień bardzo głośnym odgłosem – mógłby być on zdecydowanie cichszy. Sprawdziłem też działanie timera. Godziny zgadają się, a sam zakres ich wyboru jest naprawdę spory.

Podsumowanie

Hoffen wentylator kolumnowy 40W kosztuje 129 zł i możecie go kupić w Biedronce. Nie jest to wybitna konstrukcja, choć w tej cenie żadnego ciekawszego wentylatora kolumnowego nie znajdziecie. Testowany sprzęt spełnia swoje zadanie, czyli dobrze chłodzi podczas upałów – i to jest najważniejsze. Poza tym na plus należy zaliczyć bogate opcje wyboru timera, działający pilot czy możliwość obracania. Nie macie jednak co liczyć na ciekawy design czy dobrą jakość wykonania. Hoffen wentylator kolumnowy 40W to tani produkt, który spełnia swoje zadanie i to jest jego główną zaletą.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.