WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Przetestuj bezpieczeństwo wirtualnej rafinerii ropy

Kaspersky Lab ogłosił właśnie start konkursu Capture the Flag (CTF). W jego ramach uczestnicy dostaną możliwość włamania się do zakładu produkcyjnego rafinerii ropy.

CTF organizowany przez firmę Kaspersky to wyjątkowe wyzwanie, które dotyczy różnych aspektów cyberbezpieczeństwa i daje możliwość przetestowania różnych środowisk. Konkurs symuluje atak na ważną część infrastruktury, której ochrona jest kluczowa dla funkcjonowania firmy. W tym roku zespoły będą atakowały miniaturowy proces modelowy, który jest odwzorowaniem zakładu produkcyjnego rafinerii ropy. Model posiada urządzenia do rozładunku cystern, które zawierają wymienniki ciepła, pompy wirowe czy zbiorniki buforowe. Władimir Daszczenko, starszy badacz ds. cyberbezpieczeństwa w Kaspersky Lab, mówi:

Organizowanie takich imprez w znaczący sposób przyczynia się do lepszego poznania krajobrazu zagrożeń przemysłowych. Podczas naszych konkursów CTF oferujemy uczestnikom możliwość zhakowania modeli istniejących w rzeczywistości przedsiębiorstw, dlatego wszystko, co ma miejsce w ramach CTF, może zdarzyć się również w prawdziwej infrastrukturze krytycznej oraz systemach przemysłowych. Dzięki temu badacze bezpieczeństwa, jak również dostawcy przemysłowych systemów sterowania (ICS) i integratorzy mogą lepiej zrozumieć, jak działają systemy ICS, i zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego konkursu oraz zgłosić uczestnictwo, należy wejść pod ten link. Rejestracja trwa do 8 października a finały odbędą się 24 października podczas konferencji GeekPWN w Szanghaju.

Źródło: Materiały prasowe