Funkcja przewidywania tekstu zawita do Microsoft Word i Outlook

E-usługi

Microsoft testuje nową funkcję dedykowaną usługom Microsoft Word i Outlook. Chodzi o przewidywanie wpisywanego tekstu, które nie tylko ułatwi pracę, ale również pozwoli uniknąć wielu błędów podczas pisania.

Przewidywanie tekstu zawita w Microsoft Word i Outlook

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji Microsoft może oferować nam coraz to nowe funkcje, które mają ułatwić nam prace. Najnowszą z nich jest opcja przewisywania pisanego tekstu, czyli wyświetlanie podpowiedzi słów, które mogłyby pasować do kontekstu budowanego przez nas zdania. SI przewidując co chcemy napisać zaproponuje nam odpowiednie słowo. Dzięki temu czas pisania może się skrócić, dodatkowo też z pewnością będzie można uniknąć sporej ilości błędów, np. ortograficznych.

Czytaj też: Inteligentna szczoteczka soniczna Lebooo wchodzi na polski rynek
Czytaj też: Nadchodzi Office 2021 – jednorazowy zakup bez subskrypcji
Czytaj też: Do eDO App trafia kolejna przydatna funkcjonalność

Nie wiemy jeszcze kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji Worda i Outlooka. Obecnie znajdziemy ją w testowej wersji Worda, jedynie w wersji anglojęzycznej, podobnie jest w przypadku Outlooka. Zdecydowanie opcja wydaje się ciekawa i może się przydać, choć zapewne trochę potrwa, zanim SI nauczy się naszego stylu pisania. Na początku, jak to zwykle bywa, możemy spodziewać się niezbyt trafnych podpowiedzi, ale z czasem funkcja będzie się ulepszać.