Reklama
aplikuj.pl

Przez usłany zielenią dach ten dom ginie w krajobrazie

Sloped Villa, Studio Okami, ukryty dom, dom w zboczu

Holenderska firma architektoniczna Studio Okami pochwaliła się swoim najnowszym projektem domu, który zaskakuje swoim naturalnym dachem.

Dom rodzinny z trzema sypialniami o nazwie Sloped Villa został wbudowany w zbocze wzgórza Mont-de-l’Enclus w Belgii. Odchodząc od tradycyjnych metod i przepisów budowlanych w regionie, architekci spędzili dwa lata, uganiając się po urzędach rady miasta. Wszystko po to, aby stworzyć nowoczesny dom, który jednocześnie zapewniałby oszałamiające widoki.

Dzięki ukrytemu dachowi Studio Okami doczekało się zielonego światła na budowę domu z użyciem cegieł z odzysku i zmyślnych sztuczek. Mowa m.in. o podniesieniu terenu w obrębie budynku, aby zachować iluzję budynku, który (patrząc z góry) jest integralną częścią krajobrazu.

Jednopoziomowy dom z trzema sypialniami oferuje duży otwarty salon, nowoczesną kuchnię i jadalnię, które są jego centralnym punktem. Styl wnętrz sprowadza się do prostej estetyku w naturalnych odcieniach przełamywanej brutalizmem, szklane okna od podłogi do sufitu, drewniane podłogi i okładziny wewnętrzne, kominek opalany drewnem i duży taras z odkrytej cegły.

Uwieńczeniem Sloped Villa jest zdecydowanie umieszczony na samym środku wewnętrzny ogród, który pozwala naturalnemu światłu rozświetlić wnętrze.