Reklama
aplikuj.pl

Przyspieszenie Mac Mini z procesorem M1, czyli lutownica w ruch!

Przyspieszenie Mac Mini z procesorem M1, Przyspieszenie Mac Mini

Komputery Apple Mac Mini z autorskim procesorem M1 firmy trafiły już dawno na rynek, a dziś możemy podejrzeć, to, jak łatwo zadbać właśnie o przyspieszenie Mac Mini.

Czy przyspieszenie Mac Mini jest realne?

Mowa nie o jakiejś tam optymalizacji systemu, czy zabawie w oprogramowaniu, a ulepszeniu komponentów, które znajdziemy wewnątrz tego małego komputera. Ten sprzęt napędza procesor Apple M1, który posiada zintegrowaną bezpośrednio w całym układzie pamięć w imię niższych opóźnień, co jednocześnie uniemożliwia użytkownikom łatwych ulepszeń sprzętu.

Czytaj też: Intel szykuje nowe procesory Tiger Lake-U

Jednak chińscy inżynierowie pokazali ostatnio, jak można ulepszyć komputer Mac Mini, mając czas, umiejętności i pieniądze. Jako że układy DRAM i NAND są bezpośrednio przylutowane do układu M1 i płyty głównej, to można je usunąć i zastąpić układami o większej pojemności za pomocą specjalnej stacji lutowniczej.

Czytaj też: Celnicy przejęli karty graficzne w Hongkongu. Mowa o 300 modelach… ale CMP

Na potwierdzenie tego pomysłodawcy zaktualizowali podstawowy model M1 Mac Mini z 8 GB RAM i 256 GB pamięci do 16 GB RAM i 1 TB pamięci masowej. Co najważniejsze, taka sprzętowa podmianka nie wymagała modyfikacji oprogramowania układowego.