Reklama
aplikuj.pl

Resident Evil Village oraz inna gra na PS VR2 w końcu naprawione

resident evil village

Gry na PS VR2 co chwilę otrzymują jakieś aktualizacje, ale dwie produkcje miały wyjątkowe problemy z działaniem. Obie jednak są w końcu naprawione.

Gry PS VR2 połatane

Na PS VR2 już teraz można znaleźć wiele fantastycznych produkcji, dla których warto kupić ten headset. Warto jednak pamiętać, że ze względu na to, iż sprzęt jest dość młody, a deweloperzy dopiero wydają pierwsze gry na tę platformę, mogą zdarzyć się jakieś wpadki, których nie przewidziano.

Takie wpadki zaliczył Capcom ze swoim Resident Evil Village oraz Coatsink z Jurassic World Aftermath. Pierwsza z gier, po uruchomienie jej w trybie VR, wprowadzała do gry małą zmianę, zaburzającą postęp rozgrywki, co mogło uniemożliwić skończenie tytułu.

Czytaj też: Capcom doskonale rozumie japońską publikę Street Fighter 6

Problem polegał na tym, iż w jednej z większych lokacji w wersji VR, pewne drzwi były otwarte, choć powinny być zamknięte. W środku za szybko odnajdywaliśmy przedmiot, który miał posłużyć nam później i gra nie uruchamiała zadania odnalezienia tego przedmiotu. Capcom wydał już na szczęście aktualizację, które łata ten problem i od teraz można bezpiecznie przechodzić grę.

Drugi problem występował w grze Jurassic World Aftermath, w którym to mogło dojść do sytuacji, w której po śmierci bohatera, gra przestawała się poprawnie ładować, co kończyło się tym, że nie mogliśmy już wczytywać żadnego zapisu. Również i ten problem został załatany i grę można ukończyć.