Reklama
aplikuj.pl

Za chwilę dosłownie znajdziemy się w świecie Resident Evil 4

resident evil 4

Gdzie podziało się Resident Evil 4? Przyglądając się ostatnim informacjom z branży growej widać, że promocja tytułu jest tuż za rogiem i wkrótce będziemy tonęli w informacjach.

Co obiecuje Resident Evil 4?

Capcom aktualnie bardzo mało promuje Resident Evil 4. Na ten moment mamy dwa zwiastuny gry, które dziś mogą jednak pochwalić się milionami wyświetleń.

Czytaj też: Ciemność nad Tristram powraca w Diablo 3

Oprócz tego ujawniono opis tytułu.

Przetrwanie to dopiero początek.

Od katastrofy biologicznej w Raccoon City minęło sześć lat. Agent Leon S. Kennedy, jeden z ocalałych, zostaje wysłany na misję polegającą na uratowaniu porwanej córki prezydenta. Podążając tropem dziewczyny, trafia do odludnej europejskiej wioski zamieszkałej przez niezwykle podejrzanych, upiornych ludzi. Poznaj opowieść o odważnej akcji ratunkowej i wyczerpującym przerażeniu, w której przeplatają się tematy życia, śmierci, strachu i duchowego oczyszczenia.

Dzięki zmodernizowanej rozgrywce, wyobrażonej na nowo fabule i żywej, szczegółowej grafice Resident Evil 4 stanowi odrodzenie jednej z najbardziej znanych serii gier w branży.

Jeszcze raz przeżyj koszmar, który zrewolucjonizował gatunek survival horroru.

To jednak raczej tylko cisza przed burzą, ponieważ gra ma premierę już marcu, więc niedługo dowiemy się o Resident Evil 4 więcej. Warto dodać, że jeden z producentów gry ogłosił już w wywiadzie, że gra jest na ostatniej prostej przed zakończeniem produkcji.

Informatorzy Resident Evil 4 i VR

Jak dowiadujemy z przecieków informatorów, nowe wieści na temat Resident Evil 4 pojawią się jeszcze w styczniu. Mogą się one pojawić nagle w kilku miejscach, ponieważ Capcom w grudniu przygotował dla wybranych osób, pokazy gry i niedługo powinno mijać embargo na ich publikację. Pamiętać również trzeba, że duże promocje gier Resident Evil zaczynają się na trzy miesiące przed ich premierami.

Czytaj też: Szok, darmowy Silent Hill tuż za rogiem?

Interesujący pozostaje także wątek wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2, która ma być w jakiś sposób wykorzystywana w grze. Oficjalnie Capcom informował, że jakiś bliżej nieokreślony content w grze ma być dostępny w VR. Co to jednak znaczy? Dodatkowe misje czy unikalne dla VR tryby gry? A może tak naprawdę cała gra będzie dostępne w VR, tylko kilka miesięcy temu firma nie mogła o tym informować, ponieważ blokowała ich umowa z Metą, która stworzyła swoją wersje Resident Evil 4 VR, które oparte jest o starą wersję produkcji? Jedno jest pewne, wkrótce dosłownie znajdziemy się w świecie gry za pośrednictwem PS VR2. Sprzęt debiutuje w lutym, więc jeszcze przed premierą gry!