WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Purosangue 2021, czyli pierwszy w historii SUV Ferrari

Purosangue 2021, czyli pierwszy w historii SUV Ferrari

Wyjątkowy, bo pierwszy taki w stacji Ferrari model Purosangue zbliża się powoli do produkcji, chcąc przygarnąć kolejnych klientów i czerpiąc z podobnie zaprezentowanego Roma GT.

Wspominka o modelu Roma nie jest przypadkowa, bo tak naprawdę pod kątem technologicznym Ferrari Purosangue będzie czerpać z niego pełnymi garściami. Ten samochód, określany przez Ferrari jako „FUV”, ma zostać zaprezentowany w 2021 roku, chwaląc się swoją szeroko-modułową platformą z silnikiem z przodu.

Jak wyjaśnił Michael Lieters, dyrektor ds. Technologii w firmie:

Ogólnie rzecz biorąc, będziemy mieć dwie rodziny architektury – rodziny z silnikiem z przodu i z tyłu. Jest tutaj modułowość i zwłaszcza w architekturze z silnikiem z przodu musimy przewidzieć o wiele więcej modeli.

Prawdopodobnie Purosangue doczeka się technologii hybrydowej typu plug-in, którą wspomogą silniki V6, V8 i V12, a przynajmniej na to wychodzi pod kątem kompatybilności.

Wątpimy jednak, żeby tego typu SUV był godny na przyjęcie V12 silnika. Ten zdaje się być zarezerwowany dla hipersamochodu planowanego na 2022 rok.

ŹRÓDŁO: Auto Express