WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Radeon VII osiągnął fenomenalny wynik w demie Devil May Cry 5

Po ogłoszeniu nowej karty w stajni AMD, czyli modelu Radeon VII, będącego pierwszym konsumenckim modelem z rdzeniem wykonanym w 7nm, pojawiło się wiele głosów, że to po prostu nie może być dobry wybór na tle modeli od konkurencji. Firma starała się jednak podkręcić temperaturę na targach CES 2019, pokazując demo Devil May Cry 5, które wypadło na tej karcie fenomenalnie.

Mam tutaj raczej na myśli same osiągi, a nie porównanie do wyniku takiego GeForce RTX 2080 i to z prostych względów – nie mamy wyników tego drugiego. Jak informuje DSOGaming, AMD zaprezentowało w praktyce to, na co stać kartę Radeon VII, wykorzystując do tego zbliżającego się wielkimi krokami Devil May Cry 5. Oczywiście trudno uznawać tę produkcję za typowego „żywego benchmarka”, bo w rekomendowanych wymaganiach (czyli zapewne połączeniu rozdzielczości Full HD z wysokimi ustawieniami na 30 FPS) wymaga jedynie modelu GeForce GTX 960, ale producent uruchomił go na najwyższych możliwych ustawieniach i w rozdzielczości 4K:

A co w takim połączeniu miał do powiedzenia Radeon VII? No cóż, całkiem sporo, bo podczas gdy wyciągał maksymalnie 120 FPS, choć w najbardziej wymagających momentach wartość ta spadała do 70. Oczywiście bez odpowiedniego porównania nie mówi nam to wiele, a możemy być pewni, że wybór Devil May Cry 5 przez AMD nie należał do tych przypadkowych.

Czytaj też: CEO Nvidii twierdzi, że karta Radeon VII jest rozczarowująca

Źródło: DSOGaming