WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Radeony RX 5600 XT ciągle dostarczane są ze starym BIOSem

Radeony RX 5600 XT ciągle dostarczane są ze starym BIOSem

AMD wprowadziło sporo zamieszania do Radeon RX 5600 XT. Firma w ostatniej chwili zmieniła BIOS karcie – nowy ma zapewniać znacznie większą wydajność.

Sprawiło to, że wiele portali w ostatniej chwili musiało przerabiać testy i recenzje kart graficznych. Także sami producenci musieli ten problem rozwiązać udostępniając nowy BIOS i zmieniając go w grafikach wysyłanych do sklepów.

Okazuje się jednak, że wiele kart w dalszym ciągu ma stary BIOS. Warto tutaj pamiętać, że nie wszystkie serie grafik otrzymały nowe oprogramowanie. Część producentów zapowiedziała, że nowy BISO trafi tylko do ściśle określonych modeli.

Problem jest też jeszcze jeden – koronawirus. Wstrzymał on dostawy z Chin i produkcję nowych grafik. Sprawiło to, że w sklepach cały czas sprzedawane są grafiki ze starym BIOSem, ponieważ nowsze jeszcze nie dotarły. Oczywiście zawsze samemu możecie pobrać nowe oprogramowanie i je wgrać. Uważam jednak, że po takim czasie od premiery grafiki powinny mieć już fabrycznie wgrany nowy BIOS.

A co Wy sądzicie o tej sytuacji? Czy takie problemy Waszym zdaniem mogą wpłynąć na sprzedaż Radeona RX 5600 XT?