Reklama
aplikuj.pl

Sztuczna inteligencja wzięła się za prowadzenie radia. Czym jest RadioGPT?

Firma Futuri uruchomiła RadioGPT, czyli oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do tworzenia zlokalizowanych treści radiowych, które wykorzystuje technologię GPT-3 i Futuri TopicPulse do tworzenia skryptów i audio dla gospodarzy radiowych.

RadioGPT to pierwsze takie radio prowadzone przez sztuczną inteligencję

RadioGPT nie jest obecnie dostępne dla każdego, bo na tę chwilę jest testowana w wersji beta przez niektóre stacje radiowe takie jak Alpha Media i Rogers Sports & Media. Trudno więc potwierdzić zapewnienia, że radzi sobie świetnie. Radio samo w sobie wykorzystuje technologię TopicPulse, która skanuje Facebooka, Twittera, Instagrama i ponad ćwierć miliona innych źródeł wiadomości i informacji, aby zidentyfikować, które tematy są trendy na lokalnym rynku.

Czytaj też: Tajemnica magmy odkryta. Naukowcy do tej pory błędnie oceniali erupcje wulkanów

Z takim zbiorem informacji opracowywany jest skrypt do wykorzystania na antenie przy użyciu technologii GPT-3, które odczytują modele sztucznej inteligencji. Co ciekawe, stacje mogą wybierać spośród różnych głosów dla programów prowadzonych w pojedynkę, w duecie lub we trójkę, a nawet trenować SI z głosami swoich osobistości.

Elastyczność takiego radiowego programu jest ogromna, a gdyby tego było mało, RadioGPT ma generować również posty społecznościowe, blogi i inne treści na platformy cyfrowe związane z treściami nadawanymi na antenie w czasie rzeczywistym. Dodatek TopicPulse Instant Video tworzy z kolei sterowane przez sztuczną inteligencję krótkie filmy na gorące tematy do wykorzystania w serwisach społecznościowych. Innymi słowy, to prezenter idealny.