Serwis VG247 przygotował wywiad z Magnusem Nedforsem, reżyserem z Avalanche, który jest jednym z głównych twórców, pracujących nad Rage 2. Na temat tej gry miał do powiedzenia całkiem sporo, co powinno odpowiedzieć na najważniejsze pytania tych, którzy na Rage 2 czekają z zapartym tchem. Przypominam – premiera już 14 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Nedfors w przeszłości pracował nad całą serią Just Cause, więc możemy mu uwierzyć w kwestii tego, że otwarty świat w Rage 2 jest może nie perfekcyjny, ale z pewnością daleki od wad, które deklasują wszelkie sandboxowe produkcje. Jednak to sprawia, że mam sporo wątpliwości, jeśli chodzi o grywalność tej gry… czy to będzie po prostu przerobiony Just Cause 4 z niewielką warstwą fabularną?

Nie będę tu siedział i opowiadał, że głęboka historia jest tym, dla czego powinieneś zagrać w Rage 2. To gra akcji. Próbujemy jednak opowiadać krótkie historie, zarówno w ramach interakcji z NPC, których spotkasz, jak i przez środowisko. – powiedział Nedfors.

Nie powinno to jednak sprawić, że Rage 2 będzie wydmuszką, pozbawioną jakiegokolwiek szkieletu fabularnego, choć otwartość świata ma być w tym kluczem…

Jest wiele dobrych gier fabularnych, które są grami otwartymi, ale ich częstym błędem jest opowiadanie liniowej historii. Przez to nie dajesz graczowi tej wolności. Myślę, że cała branża musi znaleźć magiczny moment, w którym ktoś wymyśli rewolucję w opowiadaniu historii otwartego świata.

Czytaj też: Nie wiesz czym jest Rage 2? To obejrzyj ten zwiastun!

Źródło: VG247

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej