Na rynek elektrycznych motocykli zmierza prawdopodobnie kolejny gracz, a tak dokładnie to holenderski startup NXT Motors, który ujawnił właśnie swoje plany odnośnie wprowadzenia do produkcji swojego pierwszego modelu – Rage. 

Ten wystąpił już przed publiką na imprezie Motorbeurs 2019 w Holandii, prezentując się na wysokiej klasy motocykl elektryczny. Tam w grę wchodził imponujący prototyp, bo zbudowany głównie z włókna węglowego z futurystycznym zacięciem. Niestety na temat Rage nie wiemy zbyt wiele, choć znamy jego historię. Pierwsze kroki NXT Motors w jego produkcji podjęło w 2017 roku, zmieniając się na przestrzeni miesięcy, aby finalnie pozostać przy widocznej poniżej ramie, czy tylnym amortyzatorze w pionowej pozycji.

Specyfikacje, datę rynkowego debiutu, czy schemat cenowy tego elektrycznego motocykla startup pozostawia w cieniu tajemnicy. Możliwe, że otrzymamy je jednak wkrótce, ponieważ pełna specyfikacja ma zostać sfinalizowana w nadchodzących miesiącach i to dokładnie po zakończeniu procesu zatwierdzania przez Unię Europejską. Obecnie możemy liczyć na w pełni elektryczny silnik z wyższej półki i 7-calowy wyświetlacz na kierownicy.

Czytaj też: Elektryczny Rapid Responder trafił na strażacką służbę

Źródło: New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!