WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rajd Finlandii 2019 wreszcie się rozpoczął!

Letnia przerwa Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 wreszcie dobiegła końca w ten weekend i rozpoczął się jedyny w swoim rodzaju Rajd Finlandii 2019. Jest to najszybszy weekend rajdowy w kalendarzu i zawsze zapewnia mnóstwo akcji w powietrzu.

Czytaj też: Chcieliście toster, to dostaniecie nawet elektrycznego SUVa od Razera

Kierowcy udali się w czwartek na odcinek testowy, aby przeszukać wysadzaną drzewami żwir, a kierowca Toyoty Ott Tänak wyznaczył nawet najszybszy czas. Organizatorzy wydarzenia udostępnili kilka nagrań wideo z odcinka próbnego, a jednym z nich jest pokaz możliwości Craiga Breena, którego wysiłek uplasował go na szóstym miejscu:

Prawdziwe wydarzenie rozpoczęło się jednak w piątek, a Tänak utrzymał swoją testową pozycję w mistrzostwach po sześciu etapach. Tuż za nim wypadł kolega z zespołu – Jari-Matti Latvala z zaledwie 5,4 sekundową wpadką.

Trzy najlepsze wyniki w tym sezonie dzieli obecnie zaledwie siedem punktów. Na czele wypadł Tänakiem, za nim kierowca Citroena Sébastien Ogier i na trzecim miejscu kierowca Hyundaia Thierry Neuville. To jedna z najbliższych bitew, jaką WRC widział od kilku sezonów, więc Finlandia może być decydującym czynnikiem dla każdego, kto będzie na szczycie tabeli liderów. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak to się potoczy.

Czytaj też: Seria wyścigowa IndyCar pójdzie w hybrydy po 10 latach

Źródło: Road and Track