WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Większa moc i ciemne akcenty w Range Rover Velar od Manhart

Większa moc i ciemne akcenty w Range Rover Velar od Manhart

Oto zmodernizowany Land Rover Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic, który przeraża samą nazwą. Nazwą, którą Manhart właśnie wydłużył jednocześnie pakietem i dopiskiem SV600.

SV600 od Manhart sprowadza się do typowego pakietu ulepszającego to, co najważniejsze, a więc silnik oraz to, co miłe dla oka, czyli nadwozie. W tym wydaniu Range Rover Velar zapewnia całe 600 koni mechanicznych ze swojego doładowany 5.0-litrowego silnika V8, którego moc podbito o około 10% dzięki mapowaniu ECU.

Ta zmiana podniosła również moment obrotowy z i tak solidnych 680 Nm do 750 Nm. Niestety nie znamy liczb co do tego, jak Velar teraz przyspiesza, ale w swoim flagowym wydaniu zalicza sprint do 96,5 km/h w 4,3 sekundy, a maksymalnie dociera do 274 km/h (via Motor1).

Niemiecki tuner wprowadził również zmiany w układzie wydechowym, aby zapewnić modelowi potężniejszy ryk i postawił Velara na 23-calowych czarnych felgach. Te uzupełniają ciemne wykończenie nadwozia, ale to tak naprawdę wszystkie zmiany.

Czytaj też: Obejrzyjcie pokaz prędkości McLarena 720S na autostradzie

Manhart nie wprowadził żadnych innych modernizacji w tym stylowym SUVie, więc podwozie i hamulce zostały przeniesione ze standardowego modelu Velar SVAutobiography Dynamic. To samo dotyczy eleganckiego wnętrza, ale na prośbę klienta tuner i te trzy kwestie może ulepszyć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News