Reklama
aplikuj.pl

Ranking planszówek 2023 – tego nie może zabraknąć na Twojej imprezie

Group Of Friends Playing Board Games After Enjoying Christmas Dinner At Home

Planszówki cieszą się coraz większą popularnością wśród osób w każdym wieku. Dostarczają ogromnych ilości zabawy w gronie przyjaciół. Często stanowią główną tematykę spotkania lub stają się ciekawym urozmaiceniem domówek. Zastanawiasz się, jakie gry planszowej nie może zabraknąć w Twojej kolekcji? Poznaj najlepsze planszówki 2023 roku!

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Gry planszowe dla dorosłych cieszą się coraz większą popularnością w każdej grupie wiekowej. Sprawdzają się zarówno podczas kameralnego wypoczynku we dwoje, jak i w czasie imprez. Są ciekawym urozmaiceniem rodzinnych spotkań, sprzyjając integracji międzypokoleniowej i zapewniając wiele godzin świetnej zabawy. Planszówki nie tylko dostarczają rozrywki, ale także gwarantują efektywny wypoczynek. Dzięki nim zapomnisz o trudach codziennego życia i zmniejszysz stres, który towarzyszy nam każdego dnia.

Planszówki to doskonała metoda na podniesienie pewności siebie. Rywalizacja oraz ciągły kontakt z innymi, ułatwią nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi. Jest to świetny pomysł na organizację spotkania integracyjnego. Dodatkowo poprawią nasze zdolności interpersonalne oraz wymuszą skuteczną komunikację. Co więcej, stanowią trening mózgu. Planszówki pozytywnie oddziałują na naszą pamięć, kreatywność, zdolność logicznego myślenia oraz inteligencję emocjonalną. Zastanawiasz się, po jakie gry warto sięgnąć? Poznaj nasz ranking planszówek dla dorosłych!

Ranking najlepszych planszówek 2023

Diuna: Planeta intryg i konfliktów

Diuna to gra planszowa inspirowana filmem Denisa Villeneuve’a. Na graczy czekają cztery frakcje: Imperium, Freemeni, Atrydzi oraz Harkonnenowie. Zadaniem każdego z nich jest takie zarządzanie frakcją, która pozwoli na zdobycie kontroli nad melanażem, który stanowi najważniejszy zasób uniwersum. Sama rozgrywka obejmuje 5 rund, które pozwalają na wyłonienie zwycięzcy. Na uwagę graczy zasługuje szczególnie atrakcyjna wizualnie plansza, która wykorzystuje kadry z filmowego hitu. Podczas rywalizacji dochodzi do częstych bitew, podczas których wykorzystuje się koło bitewne oraz karty.

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice

Drugie miejsce na naszej liści zajęła gra Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice inspirowana kultową grą komputerową. Rozbudowana fabuła przypadnie do gustu również tym graczom, którzy nie mieli okazji poznać pierwowzoru. Podczas rozgrywki stworzycie grupę asasynów i będziecie musieli odpowiedzieć na 26 wyzwań pełnych skradania się i starć ze strażnikami. Razem stworzycie wyjątkową drużynę, w której każdy z zawodników będzie wyróżniać się wyjątkowymi umiejętnościami. Całość pozwala nawet na godzinę świetnej zabawy.

Cluedo Escape

Cluedo Escape to jedna z wersji klasycznych Cluedo. Głównym celem każdego gracza pozostaje rozwiązywanie zagadek i spisków. Wspólne poszukiwanie wskazówek i odkrywanie tajemnic sprawia, że jest to świetna rozrywka na długie jesienne wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Jeśli jesteś miłośnikiem gier z serii Cluedo koniecznie sprawdź także wersję dla kłamców oraz te inspirowane najważniejszymi utworami popkultury, takimi jak Harry Potter i Sherlock Holmes.

Plague Inc.: The Board Game

Plague Inc.: The Board Game to nietypowa gra, w którą można grać zarówno samodzielnie, jak i w grupie przyjaciół. Twoim zadaniem będzie zainfekowanie świata nowym wirusem. Każdy zawodnik zostaje zarażony inną chorobą, którą powinien zakazić resztę świata. Podczas rozgrywki będziesz mógł tworzyć nowe objawy oraz leczyć choroby swoich przeciwników. Cała rozgrywka zajmie około godziny wspólnej zabawy.

Barrage

Ranking planszówek zamyka wyjątkowo zaawansowana ekonomicznie gra Barrage. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują oryginalnej fabuły. W rozgrywce wcielisz się w rolę dyrektora zakładów energetycznych, który szuka sposobów na wyprodukowanie, jak największej ilości energii. Wyróżnia się wyjątkową oprawą graficzną oraz złożonością interakcji między graczami. Nasze sukcesu mogą zarówno pomóc, jak i zaszkodzić rywalom. Już dziś sprawdź się w świecie zaawansowanych technologii.