Samsung Galaxy S8 i S8+ nie dostaną już aktualizacji

Nadszedł koniec wsparcia dla dwóch ex-flagowców Samsunga – Galaxy S8 i S8+. Modele te nie dostaną już aktualizacji. Dla ich właścicieli to przykra wiadomość, choć i tak producent oferował wsparcie dość długo.

Koniec wsparcia dla Galaxy S8 i S8+

Nie każdy z nas wymienia telefon co dwa lata. Często, jeśli już zainwestujemy w jakiegoś flagowca, to trzymamy się go znacznie dłużej. W końcu po co wymieniać, skoro działa dobrze i nie sprawia nam problemów. Jednak istotną kwestią i to niezależną od użytkownika jest sprawa aktualizacji, zwłaszcza aktualizacji zabezpieczeń. A takowe dość często kończą się zbyt szybko. Bywa iż wsparcie producentów gwarantowane jest na dwa lata albo tylko na rok. Niektóre firmy zaś, tak jak Samsung, oferują wsparcie o wiele dłużej, jednak nie na zawsze.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Flip 3 może się podobać

Nawet długie wsparcie Samsunga kiedyś się kończy. Tym razem dotyczy to modeli Galaxy S8 i S8+. Oznacza to, że nie dostaną już zarówno aktualizacji bezpieczeństwa jak i tych systemowych. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że oba modele miały swoją premierę na początku 2017 roku, czyli wspierano je aż przez cztery lata. Trudno więc narzekać na taki ruch Samsunga. Galaxy S8 i S8+ zniknęły już z rozpiski aktualizacji, więc ich posiadacze powinni zacząć się zastanawiać nad zakupem nowszych modeli smartfonów.

Czytaj też: ASUS CMP 40HX przetestowana! Kolejna karta dla górników nadchodzi

Posiadacze Galaxy S9 na razie mogą jeszcze spokojnie korzystać ze wsparcia, ale muszą mieć świadomość, że pozostał im rok. Wsparcie tego modelu zakończy się w 2022 roku. Zaś posiadacze Galaxy S8 Active, debiutującego później niż S8 i S8+ nadal będą korzystać z kwartalnych aktualizacji zabezpieczeń.