Reklama
aplikuj.pl

Red Dead Redemption 2 dostanie wersję PS5?

red dead redemption 2

Czy gracze Red Dead Redemption 2 mogą liczyć na podobne traktowanie, jak społeczność GTA Online? Jeden z informatorów daje nadzieję na lepszą jakość gry.

GTA 5 zaktualizowane, a Red Dead Redemption 2?

Rockstar jakiś czas temu zaktualizował GTA 5 na aktualną generację konsol. Efekt? Cóż, każdy oczekiwał czegoś lepszego. Zapowiadane zmiany graficzne okazały się niezauważalne i tak naprawdę jedyny zysk to dla konsolowców znacznie lepsza rozdzielczość i płynność gry. To zawsze coś.

Czytaj też: Project Cars 4, WRC, F1 23 bez tajemnic. Wyciek zdradza plany firmy

Teraz jednak nowsze Red Dead Redemption 2, które choć wspiera lepsze tryby graficzne przeznaczone dla PlayStation 4 Pro i Xbox One X, jest brzydszą grą. Posiadacze PS5 mogą liczyć na nienatywne 4K i 30 klatek na sekundę, a Xbox Series X – na natywne 4K, ale dalej w płynności 30 klatek na sekundę.

Czy jest szansa na to, że Rockstar opracuje lepszą wersję Red Dead Redemption 2, już nawet na wzór patcha do GTA 5? Jeden z informatorów dostarczający informacji o grach Rockstara podał informację, że takowy patch powstaje, ale nie ma on żadnych konkretnych wieści na ten temat. Możliwe zatem, że do premiery aktualizacji jeszcze sporo czasu. Patrząc na to, ile czasu Rockstar męczył się z nową wersją GTA 5 – trochę jeszcze poczekamy.

Tymczasem w Red Dead Redemption 2…

W Red Dead Redemption 2 gracze mają aktualnie okazję zdobyć masę punktów doświadczenia i zarobić trochę złota. Rockstar przygotował wydarzenie podczas, którego gracze mogą zdobyć olbrzymie nagrody za wyścigi, sprawdzić wytrzymałość swoich wierzchowców w wyróżnionej w tym tygodniu serii, odebrać za darmo stylowy strój i skorzystać z innych atrakcji w Red Dead Online.

Jakie nagrody i premie czekają w wyścigach wierzchowców? Rockstar ogłosił:

 • 4x RDO$ za udział w standardowych wyścigach
 • 3x złota za znalezienie własnej drogi pomiędzy punktami A i B podczas wyścigów nieliniowych
 • 5x PD za celne strzelanie z siodła podczas wyścigów z celami

Oprócz tego Rockstar rozdaje 2x RDO$ za zlecenia krwawej forsy. To samo dotyczy misji trybu swobodnego za które gracze otrzymają też więcej punktów doświadczenia.

Istnieje mnóstwo sposobów, żeby rozkręcić karierę początkującego bandyty: pomóżcie Guido Martellemu zaatakować Central Union w ramach Zlecenia: kolej; uratujcie przywódcę gangu podczas Zlecenia: Jeb Phelps; i odbierzcie dług Johna z Bluewater w Zleceniu: Bluewater. Wszystkie te zlecenia Krwawej forsy przez cały miesiąc zapewniają 2x RDO$ i PD.

Odszukajcie Anthony’ego Foremana, Seana Macguire’a, Jamesa Langtona lub Joe, żeby uruchomić te przygody i otrzymać dodatkowe nagrody, niesławną reputację i nieco Kapitału.

Rockstar udostępnia też za darmo kilka przedmiotów wizualnych dla naszych postaci:

 • Kapelusz szulera
 • Czarny płaszcz Clymene lub marynarkę Hartman
 • Białą swobodną szmizjerkę lub codzienną koszulę
 • Spodnie bandyty
 • Znoszone buty Roper
 • Pleciony pas na broń i plecioną kaburę

Wszystkie powyższe elementy odzieży do 6 czerwca można za darmo nabyć u okolicznych krawców oraz w katalogu Wheeler, Rawson and Co.

Czytaj też: Diablo 3 ma 10 lat. Czujecie się staro?

Deweloperzy udostępnili też „kalendarz serii wyróżnionych:

Do 16 maja: nieliniowe wyścigi i Spór o ziemię

 • Kolekcjonerzy, którzy osiągną min. 10. rangę, otrzymają 40% zniżki na przedmiot kolekcjonera z początkującej lub obiecującej rangi
 • Wygrajcie 2 rundy wyróżnionej w tym tygodniu serii, żeby zgarnąć premię w postaci 100 RDO$

17 – 23 maja: wyścigi i Strzelaniny

 • Ukończcie w tym tygodniu 10 wyzwań dnia, żeby otrzymać gest Juhu!
 • Ukończcie 2 misje sprzedaży handlarza, aby otrzymać mapę skarbów – Citadel Rock

24 – 30 maja: wybrane wyścigi

 • Zagrajcie wraz ze swoją stałą bandą, żeby otrzymać gest Uprzejmy ukłon
 • Przetrzyjcie swój bimbrowniczy szlak i zniszczcie 3 blokady drogowe agentów rządowych, żeby otrzymać pas na broń Levens

31 maja – 6 czerwca: wyścigi z celami i tryby przejęć

 • Jeźdźcy, którzy ukończą na podium dowolny wyścig w tym tygodniu, otrzymają ostrogi Vaquero Baroque w wybranym wariancie kolorystycznym
 • Kupcie w tym tygodniu dowolną broszurę, żeby otrzymać premię w postaci 150 RDO$

Zajęcie miejsca na podium w dowolnych 6 wyścigach w ciągu jednego tygodnia pozwoli zdobyć strój Dunaj lub Tasmania, w zależności od Twojej postaci.

Oprócz powyższych korzyści gracze Red Dead Online co tydzień otrzymają też 10 ciastek owsianych, 10 specjałów dla konia i 10 jabłek, którymi będą mogli karmić w tym miesiącu swoje wierzchowce. Udział w serii nominowanej będzie w każdym tygodniu do 6 czerwca zapewniać 10 not kapitałowych. Do tego nabycie dowolnej modyfikacji broni zapewni 5 specjalnych stymulantów dla konia.