Reklama
aplikuj.pl

Red Dead Redemption 2 zaczyna się starzeć

Red Dead Redemption 2 to tytuł, który podzielił społeczność graczy. Jest jednak jedna rzecz, co do której wszyscy mogą się zgodzić. Gra już zaczyna pokazywać gdzieniegdzie swój wiek.

Mod na tekstury Red Dead Redemption 2 nie przypudruje wszystkiego

Sam należę do grupy osób, które Red Dead Redemption 2 wynudziło, zanim zdążyło się na dobre rozkręcić. Zbyt wolne tempo rozgrywki nie było dla mnie. Nie zmienia to jednak faktu, że gra spodobała się milionom graczy, którzy nie raz uronili łezkę podczas tej westernowej przygody.

Czytaj też: Początek roku spędzicie z PlayStation

Jak długo Red Dead Redemption 2 będzie dla nich przyjemne w odbiorze? Temat ten przykuł moją uwagę po tym, jak natknąłem się na nowego moda do gry, który poprawia jakość tekstur produkcji. Pewnie, wygląda to wszystko świetnie, ale jeden z elementów zdradza już, że to produkcja z poprzedniej generacji konsol.

Wspomnianego moda znajdziecie w tym miejscu. Wracając jednak do tematu – mianowicie, chodzi mi o geometrię obiektów. Nowe technologie, jak Nanite czy po prostu moc PS5 i XSX pozwoliły popchnąć jakość modeli tak mocno, że widać już po Red Dead Redemption 2, iż tytuł ma swoje lata.

To, jaki skok wykonały gry widać wyraźnie też w przypadku porównania Horizon Zero Dawn z PS4 i Horizon Forbidde West z PS5. Tytuły dzielące kilka lat różnicy dzieli masa detali!