WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Red Magic 5S stanie do walki o tytuł najmocniejszego smartfonu dla graczy

Red Magic 5S stanie do walki o tytuł najmocniejszego smartfonu dla graczy

Lipiec 2020 roku to najbardziej gamingowy miesiąc na rynku smartfonów w historii. Czekają nas premiery Lenovo Legion Phone, Asusa ROG Phone 3, a za kilka dni dołączy do nich nubia Red Magic 5S. I nie zamierza stać na przegranej pozycji.

Red Magic 5S to Red Magic 5G na sterydach

Spora część specyfikacji Red Magic 5S jest jeszcze owiana tajemniczą, ale z dotychczasowych informacji wiemy, że będzie to naprawdę mocarny smartfon.

Znajdziemy w nim ekran AMOLED z odświeżaniem obrazu na poziomie 144 Hz, do 16 GB pamięci RAM (LPDDR5), szybką pamięć wbudowaną UFS 3.1 oraz układ Qualcomm Snapdragon 865+. Nie zabraknie też znanych z modelu 5G dodatkowych przycisków na boku obudowy.

Zupełną nowością będzie układ chłodzenia. Zamiast tradycyjnej miedzianej rurki, jak w większości smartfonów, nubia wykorzysta srebro, które jest znacznie lepszym przewodnikiem ciepła. Oby tylko ten element za mocno nie wywindował ceny smartfonu.

A jako, że chłodzenia nigdy dość, Red Magic 5S zostanie zaprezentowany wraz ze specjalnym akcesorium Wind Cooling Magic Box. Oprócz dodatkowego chłodzenia dostarcza ono port Jack 3,5mm oraz gniazdo USB-C z obsługą szybkiego ładowania o mocy 30W.

Dużo gamingu w mobilnym świecie

Już jutro, 22 lipca, Lenovo zaprezentuje Legion Phone’a, za to Asus ROG Phone’a 3. Wygląda na to, że w lipcu czeka nas bardzo ciekawa walka gamingowych smartfonów. Każdy z nich zaoferuje jakieś unikatowe funkcje i to właśnie one, obok dostępności i cen dodatkowych akcesoriów, będą decydować o ostateczne popularności. Bo ogólne możliwości, w tym wydajność w grach, w każdym z nich powinny stać na identycznym poziomie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News