Reklama
aplikuj.pl

Redmi zapowiada rewolucję czytników linii papilarnych w ekranie

Redmi czytnik linii papilarnych w ekranie LCD

Aby w smartfonie pojawił się czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem, musi to być ekran AMOLED lub OLED. Przez to była to technologia niedostępna dla tańszych urządzeń. Redmi chce to zmienić i zapowiada, że potrafi umieścić czytnik pod ekranem LCD, w tym również IPS.

Czytnik linii papilarnych w ekranie to nie przez przypadek domena flagowców

Aktualnie najpopularniejszym rodzajem czytników linii papilarnych umieszczanych w ekranach smartfonów są czytniki optyczne. Zasada ich działania jest banalnie prosta. Pod ekranem mamy niewielki otwór z umieszczoną w środku kamera. Po przyłożeniu palca do wyświetlacza skanuje ona linie papilarne i potwierdza z zapisanym wzorcem.

Aby taki czytnik mógł działać, ekran musi być odpowiednio cienki i przepuszczać dużo światła. Stąd do tej pory wydawało się to rozwiązanie niemożliwe do zastosowania w ekranach LCD, w tym popularnych w tańszych smartfonach panelach IPS.

Redmi informuje o rewolucji

Redmi, marka Xiaomi, informuje o przełomie. Inżynierom firmy udało się połączyć czytnik linii papilarnych z ekranem LCD. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu wiązki podczerwieni, która jest w stanie przebić się przez wszystkie warstwy wyświetlacza.

Rozwiązanie podobno jest już gotowe do produkcji, więc bardzo możliwe, że pierwsze smartfony z nowym czytnikiem zobaczymy jeszcze w tym roku. Byłoby to prawdziwa rewolucja, której Redmi z pewnością będą zazdrościć najwięksi producenci na rynku.