WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Rekord AMG GT Black Series na Nurburgring. Mercedes pokonał Lamborghini

Rekord AMG GT Black Series na Nurburgring. Mercedes pokonał Lamborghini

Kilka dni temu Porsche przegrało z Mercedesem, kiedy AMG GT 63 S ustanowiło nowy rekord na Nurburgring, a dziś możemy obejrzeć rekordowe okrążenie AMG GT Black Series 2021 na tym samym torze.

Rekord AMG GT Black Series na Nurburgring

Od razu zajmijmy się tym, co w Mercedes-AMG GT Black Series 2020 najważniejsze, a jest to 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem (M178 LS2), który zapewnia samochodowi moc całych 720 koni mechanicznych. Te trafiają na tylne koła razem z 800 Nm momentu obrotowego już od 2000 RPM.

Czytaj teżAutonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Z kolei teraz Mercedes-AMG opublikował wideo z kabiny, które przedstawia pełne okrążenie za sterami AMG GT Black Series szóstej generacji. Za kierownicą zasiadł Maro Engel, osiągając prędkości nawet do 311 km/h i pokonując szereg trudnych zakrętów.

Po wykorzystaniu GT63 S do ustanowienia rekordu „klasy luksusowej” poprzez zdetronizowanie Porsche Panamera Turbo S, AMG GT Black Series było bronią przeciwko Lamborghini Aventador SVJ. Pokonał bowiem 20,6-kilometrowy odcinek w 6 minut i 43,616 sekundy, a 20,832-kilometrowy w 6 minut i 48,047 sekundy. Ten pierwszy jest naturalnie oficjalnym czasem rekordu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News