Reklama
aplikuj.pl

Porsche przegrało z Mercedesem. Rekord AMG GT 63 S na Nurburgring

Mercedes-AMG GT 63 S, rekord Mercedes-AMG, rekord nurburgring Mercedes

Najnowszy Mercedes-AMG GT 63 S, bo ten na 2021 rok, pobił właśnie rekord toru Nurburgring, którego nie tak dawno zabrało właśnie Mercedesowi nowe Porsche Panamera.

AMG GT 63 S znów na szczycie

Ten dokładnie rekord na Nurburgring dotyczy samochodów klasy luksusowej i do tej pory dzierżyło go najnowsze Porsche Panamera, które zaliczyło tor w 7 minut i 25,4 sekundy na dystansie 20,6 kilometra. Ten sam odcinek nowy Mercedes-AMG GT 63 S pokonał w czasie 7 minut i 23,009 sekundy.

Czytaj teżAutonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Za kierownicą tego Mercedesa zasiadł pracujący w firmie inżynier AMG, Demian Schaffert, który mógł skorzystać z nowo dostrojonej elastokinematyki oraz innym drobnym poprawkom dla tego luksusowego sedana we wcześniejszej wersji.

Dodatkowo AMG GT 63 S posiadało opcjonalny pakiet aerodynamiczny AMG zwiększający stabilność przy wyższych prędkościach oraz opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Dla dodatkowego bezpieczeństwa pojazd był wyposażony w fotel kubełkowy i czteropunktowe pasy bezpieczeństwa.

Czytaj teżLifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji
Czytaj też: Obejrzyjcie testy nadchodzącej Klasy C Mercedesa 2021 na Nurburgring

Jednak nadal najszybszym czterodrzwiowym sedanem na Nurburgring pozostaje Jaguar XE Project 8 z czasem 7 minut i 18,361 sekundy. Ale jako że nie posiada pełnoprawnych tylnych siedzeń, inni producenci samochodów nie uważają tego modelu za tę samą klasę.