Reklama
aplikuj.pl

Rekwizyty z filmu 2001: Odyseja kosmiczna sprzedane za krocie

Co dalibyście za najbardziej charakterystyczne rekwizyty z Waszych ulubionych dzieł kultury? Nie powiem, sam chętnie przytuliłbym wiedźmińskie miecze, ale czymś kosmicznym też bym nie pogardził.

A tak się składa, że znaczące pamiątki związane z kosmosem i science fiction nadal dobrze się sprzedają na aukcjach. Ostatnio na przykład spotkało to kilka rekwizytów użytych w filmie 2001: Odyseja Kosmiczna z 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka.

Użyty w filmie kombinezon kosmiczny sprzedał się za 370000$, joystick sterujący Apollo 11 Neila Armstronga za tę samą kwotę, a ten sam joystick, ale Buzza Aldrina za 256000$. Licytacją zajmowała się firma Julien’s Auctions w Hollywood 18 lipca 2020 roku.

Czytaj też: Aplikacja oceni twoje zdrowie psychiczne analizując użycie telefonu

Uważa się, że kombinezon i hełm z tej aukcji były noszone przez gwiazdę filmową Keira Dulleę, który grał pilota misji i naukowca, doktora Davida Bowmana, w kilku pamiętnych scenach filmu.

Poprzednim kombinezonem, który dzierżył miano rekordzisty pod kątem kwoty sprzedaży, był kombinezon z filmu Alien 1979. Ten sprzedał się za 204800$ przed dwoma laty.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News