WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Remake Half-Life prawie skończony, oto Black Mesa: Xen

Remake Half-Life został zademonstrowany na nowym zwiastunie. Zobaczcie jak prezentuje się mod odnawiający kultową produkcję.

Black Mesa: Xen to ostatnia część odrestaurowanego Half-Life’a. Autorzy remake’u nazywają siebie Crowbar Collective i postanowili podzielić się nowym zwiastunem ich nadchodzącej produkcji. Data publikacji materiału nie jest przypadkowa. 19 listopada 1998 roku nastąpiła bowiem premiera pierwszej części gry Half-Life, która zaprezentowała jakie są możliwości opowiadania historii w  produkcjach korzystających z widoku pierwszoosobowego.

Half-Life wyróżniał się na tle konkurencji zastosowaną technologią, co w połączeniu z fantastyczną fabułą dało mu status kultowej gry. Póki czekamy na finał historii, który nastąpi w trzeciej odsłonie serii, będziemy mogli sprawdzić co udało się stworzyć grupie fanów. Ich najnowszy zwiastun prezentuje najnowszą cześć remake’u Half-Life. Black Mesa: Xen skupia się na lokacji Xen, która kończy grę. W przygotowanym przez twórców wydaniu – etap ten ma być zdecydowanie dłuższy niż w oryginale. Odnowioną grę pobierzemy w drugiej połowie 2019 roku.

Czytaj też: Mody do Fallout 76 naprawiają grę

Źródło: engadget.com