Reklama
aplikuj.pl

Remake Metal Gear Solid może być w produkcji. Gra zadziała na PS VR2 i bez niego

metal gear solid

Pojawiły się przecieki dotyczące Metal Gear Solid Remake. Co informator zdradza nam na temat produkcji z nowej wersji gry z 1998 roku?

Plan Sony na VR

Sony wkrótce zamierza podbić rynek VR kolejnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. W tej chwili Meta rozgościła się na rynku na tyle mocno, że odpowiada już prawie za 50 procent headsetów, które są na co dzień używane do grania na komputerach PC.

PlayStation VR 2 może wkrótce jednak namieszać na rynku, a Sony zamierza przepychać swoją koncepcję gier, która wydaje się być kolejnym dobrym pomysłem na rozrost rynku. Japończycy wymyślili bowiem, iż ich celem oprócz tworzenia gier tylko na VR będzie również przygotowywanie produkcji, które będziemy grali tak jak chcemy – w VR lub bez gogli.

Metal Gear Solid Remake VR

W sieci pojawiły się doniesienia na temat odnowionego Metal Gear Solid. Tytuł miałby być początkowo tworzony przez Bluepoint Games, ale trafił w końcu do innego zespołu deweloperskiego. Nowy plan na grę zakłada bowiem posiadanie przez twórców doświadczenia w programowaniu na wirtualną rzeczywistość.

Czytaj też: Ubisoft oddaje Riders Republic w ręce graczy za darmo na cztery dni

Metal Gear Solid Remake ma być kolejną grą AAA na VR, która będzie podnosiła poprzeczkę, ale osoby, które wolą klasyczny gaming również będą mogły się w niej znakomicie bawić. Odnowiona produkcja z 1998 ma oferować dwa w jednym.

Najważniejsze zmiany w Metal Gear Solid Remake VR

Produkcja miałaby oferować graczom w pełni interaktywne środowisko, które sprawdzi się w rozgrywce VR. Adaptacyjne triggery czy haptyczne wibracje odegrają w tej produkcji dużą rolę, ponieważ każdy z przedmiotów w grze był tworzony z myślą o możliwościach kontrolerów DualSense i Sense (VR).

Wszystkie gadżety znajdujące się w oryginalnej grze pojawiają się też w odnowionej wersji, a ich sposób używania zostanie dostosowany do ewentualnego grania w VR.

Czytaj też: Mod do Dying Light 2 przywraca fizykę z pierwszej gry

Z przecieków dowiadujemy się także o tym, że przykładowe starcie z Psycho Mantis ma być identyczne w wersji nie-VR, ale grając w goglach PlayStation VR 2 możemy spodziewać się przerobionego gameplayu.

Metal Gear Solid Remake powinien zostać ujawniony w drugim kwartale 2022, wraz z pełną prezentacją PlayStation VR 2. Tytuł trafi do sprzedaży wraz z goglami w czwartym kwartale 2022.