Reklama

Są szanse na remake Resident Evil: Code Veronica

code veronica, resident evil, remake

Capcom zakochał się w remake’ach. Możliwe, że wkrótce rozpoczęte zostaną prace nad kolejną nową-starą odsłoną Resident Evil.

Kupiliście niedawno Resident Evil 2 Remake w jakiejś porządnej promocji? A może właśnie ogrywacie Resident Evil 3 Remake i macie ochotę na więcej? Mamy dobre wieści.

Capcom zaczął rozsyłać do graczy ankiety dotyczące Resident Evil 3 Remake. Deweloper chce się dowiedzieć kilku rzeczy, ale jedno z pytań najbardziej zaintrygowało graczy. Japoński deweloper pyta w nim bowiem graczy o to, czy kupiliby kolejne, odnowione odsłony Resident Evil.

Czytaj też: Bohaterowie The Last of Us: Part 2 z historiami innymi niż myślicie

Pada tutaj określenie „remake”, więc mówimy o kompletnych odświeżeniach tytułu tak jak ma to miejsce w przypadku ostatnich gier z tej serii, a nie remaster z delikatnymi zmianami. Jakie produkcje mogłyby zostać poddane kompleksowemu odnowieniu? Mogą to być raczej:

  • Resident Evil – oryginalna produkcja, która jakiś czas temu doczekała się prostego odświeżenia grafiki. Tym razem moglibyśmy dostać kompletnie stworzoną od zera grę, w stylu ostatnich remake’ów.
  • Resident Evil: Code Veronica – ostatni element „układanki” starszych odsłon RE, które nie dostał odświeżenia w jakiejkolwiek postaci
  • Resident Evil 4 – niektórzy spekulują, że możemy wejść w odnawianie nowszych odsłon serii. Czwórka może nie jest wybitnie stara, ale już można by trochę w niej zmienić

Która z gier Waszym zdaniem najszybciej doczeka się odświeżenia? No i jeszcze inne pytanie – czy gracze na pewno chcą kolejne remake’i?

Czytaj też: Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News