Reklama
aplikuj.pl

Prawdziwy remaster Diablo 2 ma właśnie być przygotowywany

remaster diablo 2, diablo 2 remake, diablo remake

Remaster Diablo 2 do niedawna był uznawany za rzecz niemożliwą do stworzenia. Coś się jednak w sprawie ruszyło.

Pojawiła się szansa na to, że powstanie remaster Diablo 2. Sytuacja z grą do niedawna zdawała się być beznadziejna, ale teraz prace mają już trwać. Co się zmieniło?

Gdy ostatni raz media próbowały się dowiedzieć co z ewentualnym remasterem Diablo 2, okazało się, że sytuacja jest beznadziejna. Deweloperzy przyznali się, że zgubili wszelkie assety do gry i wszystko trzeba by stworzyć od nowa. A jak już ma się je robić od początku, to już lepiej zrobić remake. A do tego potrzebne są duże pieniądze.

Czytaj też: Miesiąc pokazu PlayStation 5 potwierdzony przez pewne źródło

Co się zatem zmieniło? Serwis Actugaming, który ujawnił Overwatch 2 i Diablo IV jeszcze przed zapowiedziami, ogłosił, że Diablo 2 Resurrected czyli remaster Diablo 2 powstaje. Zajmować ma się nim ekipa Vicarious Visions, czyli autorzy Crash Bandicoot N.Sane Trilogy.

Activision nazywa swoje remake’i remasterami, więc być może Diablo 2 Resurrected to jednak remake. Co więcej, gra ma już wyznaczone okienko wydawnicze. Produkcja miałaby trafić do sprzedaży w ostatnim kwartale 2020 roku. Zapowiedź gry może odbyć się podczas trwającego Summer Game Fest lub na następnym Blizzconie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News