Reklama
aplikuj.pl

Remont ORP Arctowski (266) zakończony. Polski okręt hydrograficzny wraca do działania

Remont ORP Arctowski, Polski okręt hydrograficzny

24 maja 2019 roku zlecono gruntowny remont i modernizację ORP Arctowski w ramach kontraktu opiewającego na 50 mln złotych, który właśnie został zrealizowany. Dlatego też w środę 6 kwietnia ten polski okręt hydrograficzny o długości 61,8 metrów i 1214 tonach wyporności opuścił nabrzeże PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni.

Stocznia w Gdyni zakończyła właśnie remont ORP Arctowski

Prace były kompleksowe i rozległe, przez co praktycznie objęły modernizację „od rufy po sam dziób”. W ich ramach okręt hydrograficzny ORP Arctowski przeszedł szereg modernizacji, które objęły praktycznie wszystko – od systemów po okablowanie i pomieszczenia załogi liczącej 49 oficerów i marynarzy. Dzięki takiemu remontowi okręt będzie służył jeszcze przez wiele lat i dobrze, bo to całkowicie polska konstrukcja.

Czytaj też: Korea Południowa opracuje następcę torpedy Blue Shark do niszczenia okrętów podwodnych

ORP Arctowski jest przykładem okręty hydrograficznego projektu 874, który został zaprojektowany w Polsce i zbudowany w Stoczni Północnej w Gdańsku. Jego zadania? Nawigacyjno-hydrograficzne zabezpieczanie operacji Polskiej Marynarki Wojennej oraz realizowanie zadań na rzecz gospodarki morskiej i bezpieczeństwa żeglugi.