Reklama
aplikuj.pl

REMUS 300 zwycięzcą SUUV. Oto mały dron podwodny nowej generacji marynarki USA

REMUS 300 zwycięzcą SUUV, mały dron podwodny nowej generacji marynarki USA, SUUV

Firma HII ogłosiła swój najnowszy sukces, który sprowadza się do wybrania przez marynarkę wojenną USA jej drona REMUS 300 do programu SUUV (Small UUV – Unmanned Underwater Vehicle). Teraz wiemy, że w ciągu najbliższego roku ten mały dron podwodny nowej generacji marynarki USA będzie w ramach tego programu produkowany i testowany.

Marynarka Wojenna USA wybrała REMUS 300 w programie SUUV

Podwodny dron REMUS 300 został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu rozproszonych operacji morskich poprzez prowadzenie krytycznych misji podwodnych. Łączy w sobie zaawansowaną modułowość i otwartą architekturę w kompaktowej, przenośnej dla człowieka konstrukcji i był stosownie ulepszany przez ostatnie lata. Należy bowiem pamiętać, że starszy REMUS został już wykorzystany w walce podczas wojny w Iraku w 2003 roku, a do tej pory firma HII ciągle ulepszała i rozwijała jego następców.

Czytaj też: Turecka firma opracowała naddźwiękowego drona w formie ćwiczebnego celu powietrznego

Jako że drony podwodne nie zostały zapomniane po ogromnym sukcesie dronów powietrznych, amerykańska marynarka chce rozwijać je za pomocą m.in. programu SUUV (aka Lionfish), czyli następnej generacji programu Mk18 Mod 1 Swordfish, w którym także zastosowano technologię REMUS firmy HII. Wybór padł na REMUS 300 „po dwuletnich pracach nad szybkim prototypem, obejmujących liczne oceny użytkowników i spiralny rozwój w celu udoskonalenia projektu”.