Reklama
aplikuj.pl

Turecka firma opracowała naddźwiękowego drona w formie ćwiczebnego celu powietrznego

naddźwiękowego drona

Kontrolowana przez państwo turecka firma Turkish Aerospace Industries poinformowała w broszurze promocyjnej, że opracowała innowacyjnego naddźwiękowego drona, mającego za zadnie pełnić funkcję ćwiczebnego celu powietrznego. To tak zwany target drone, a ten powyżej, to inny turecki dron – Bayraktar TB2.

Turkish Aerspace Industires opracowało naddźwiękowego drona, który obecnie przechodzi testy w locie

Wedle podanych informacji ten naddźwiękowy dron w formie ćwiczebnego celu powietrznego jest częścią projektu SIMSEK High Speed Target Drone. Mierzy 3 metry długości i jest wyposażony w silnik turboodrzutowy, który umożliwia mu lot z prędkością na poziomie prędkości dźwięku (i szybciej).

Czytaj też: Służyły w Rosji, teraz będą służyć Ukrainie. Ile czołgów zdobyli obrońcy?

Obecnie ten ćwiczebny cel powietrzny przechodzi testy w locie. W praktyce tego typu zwykle zdalnie sterowane drony są stosowane od dawna podczas ćwiczeń jako imitacja wrogiego celu powietrznego. Wiemy, że dzieło tureckie o nieokreślonej jeszcze nazwie będzie wykorzystywane w misjach ataku elektronicznego, wsparcia elektronicznego i w formie wabika. Z tego co wiadomo, jego finalna wersja będzie wystrzeliwana z dronów lub samolotów i będzie sterowana przez stacje naziemne Anka i Aksungur.