WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Renault EZ-Pro, czyli koncepcyjna rewolucja w dostawach do mieszkania

Według statystyk coraz częściej sięgamy po zakupy w sieci, porzucając tradycyjne wyjścia do sklepów. Jednak obecny dziś system dostaw nie jest idealny, co chce zmienić Renault swoim konceptem EZ-Pro.

Zaprezentował więc podczas targów Hannover Motor Show w Niemczech futurystyczny projekt EZ-Pro. Ten ma jeden cel – wprowadzić rewolucję w dostawach do mieszkania zamówień, które składamy online. Przynajmniej w wielkich aglomeracjach, gdzie inteligenta technologia będzie otaczać nas na każdym kroku. EZ-Pro przewiduje bowiem rozległą sieć, w ramach której zakupy z dostawą do domów mają być realizowane znacznie sprawniej i szybciej. Wszystko opiera się na systemie futurystycznych i autonomicznych „robo-pods”, czyli elektrycznych kapsuł. Te mają podążać za liderem (czytaj operatorem lub kurierem), czyli nadrzędnym pojazdem z kabiną dla człowieka. Ten będzie oczywiście niezbędny przy dostawach pod drzwi.

Każda „kapsuła” ma być w pewnym stopniu niezależna i możliwa do zdalnego kierowania, i ewentualnej zmiany aktualnie śledzonych pojazdów. Ponadto ma mieć funkcję (jak ja to nazwałem) wędrujących paczkomatów, które po prostu podjadą pod wskazane miejsce i poczekają na klientów mających dostęp do terminala za pośrednictwem aplikacji. Odebranie zamówienia będzie tym samym banalne, ponieważ ograniczy się do przyłożenia smartfona z NFC do czytnika. To jednak nie koniec pomysłów na wykorzystanie takich pojazdów. Popatrzcie tylko na zdjęcie poniżej – EZ-Pro jako nowoczesny foodtruck? Wchodzę w to!

Co tu dużo mówić – Renault swoim EZ-Pro może zrewolucjonizować dostawy do mieszkań w przyszłości, ale implementacja takiego systemu zdecydowanie nie będzie należała do najtańszych. Koncept jak to koncept.

ESA i Nissan stworzyli laboratorium astronomiczne w samochodzie – Navara Dark Sky

Źródło: NewAtlas
Zdjęcia: Renault via NewAtlas