Reklama

Zdjęcia Renault Megane E-Tech zapowiadają “bliską premierę” elektryka

Renault Megane E-Tech, zdjęcia Renault Megane E-Tech, zwiastun Renault Megane E-Tech, zapowiedzi Renault Megane E-Tech

Wszyscy idą w elektryczność, a Renault wcale nie ma zamiaru wyróżnić się z tego tłumu. Przed kilkoma tygodniami elektryczny Renault 5 został hucznie ujawniony w formie koncepcyjnej, a teraz pokazano nam zdjęcia elektrycznego Renault Megane E-Tech w produkcyjnej wersji.

Zapowiedź elektrycznego Renault Megane E-Tech

Skąd pewność, że to, co widzimy na zdjęciach, to nie kolejny wczesny projekt albo koncept? Wskazuje na to ujawniony w październiku ubiegłego roku Megane eVision, a więc efektowny pięciodrzwiowy elektryczny hatchback, który zachwycał przednią kartką, zwieńczoną logo Renault, z którego rozchodziły się paski oświetlenia LED, przechodzące w ostre zawijasy na rogach, co z kolei komponowało się z imponującą dolną sekcją konsoli. Niestety nie wiemy, czy ten najbardziej charakterystyczny sznyt pozostanie w produkcyjnym modelu.

Czytaj też: Poznaliśmy przyszłość silników diesla Renaulta

Zdjęcia elektrycznego Renault Megane E-Tech w formie zapowiedzi daty premiery, która ponoć jest już “blisko”, przedstawiają bowiem model wyłącznie z tyłu, jeśli idzie o nadwozie, ujawniając jednocześnie kilka ważnych fragmentów kabiny.

Powyżej możecie zobaczyć, jak rozwinął się projekt całej sekcji tylnej i jeśli oczy nas nie mylą, nie zmienił się praktycznie wcale, pomijając brak podświetlenia nowego logo oraz inną sygnaturę paska o pełnej szerokości. Sugeruje to, choć jest to nieco nasze myślenie życzeniowe, że przód Renault Megane E-Tech również nie ulegnie ogromnej zmianie.

Czytaj też: Volvo zmienia rynek motoryzacyjny ponownie. Renault i Dacia pójdą w jego ślady

Nie zdziwi nas jednak, jeśli Renault Megane E-Tech będzie praktycznie identyczny względem koncepcji eVision, jeśli idzie zwłaszcza o najbardziej charakterystyczne elementy. Potwierdzają to zresztą słowa szefa marki, Luca De Meo, który powiedział wcześniej, że koncepcja i wersja produkcyjna są w około 95 procentach podobne. Ogólny kształt nadwozia zostanie tym samym w całości zachowany.

Zwiastuny ujawniły też sporo fragmentów kabiny na czele z cyfrowym zestawem wskaźników oraz ekranem informacyjno-rozrywkowym. Na tych zdjęciach z kolei dostrzegamy ciekawie połączone ekrany na desce rozdzielczej z akcentami podświetlenia LED oraz praktycznie porzucenie fizycznych przycisków na rzecz cyfrowego sterowania. Tych jednak nie zabrakło całkowicie, jako że to je najpewniej widzimy pod ekranem infotainment. Dostrzegamy też półeczkę na telefon komórkowy, obszerny schowek na środkowej konsoli oraz kontrastowe złote szwy.

Czytaj też: Szef Renaulta ujawnia przyszłość segmentu B. Co czeka te samochody?

Z tego co wiadomo, Megane E-Tech Electric będzie jeździł na opracowanej na mocy sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi platformie CMF-EV, która to jest modułowa i wykorzystuje jeden z najcieńszych akumulatorów na rynku. Na ten moment szczegóły układu napędowego pozostają w tajemnicy, ale ta szybko przejdzie w przeszłość, jako że ten model ma zadebiutować wkrótce i wejść do sprzedaży w 2022 roku.