Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na render SUVa Dacia Bigster 2025

Trzy nowe modele Dacia zapowiedziane, zwiastun SUVa, Trzy nowe modele Dacia, SUV Dacia, DAcia Bigster

Ujawnione materiały na temat nowego SUVa Dacia Bigster 2025 zaowocowały pierwszym nieoficjalnym renderem, który próbuje odpowiedzieć na to, jak Bigster będzie wyglądać w produkcyjnej wersji.

Render SUVa Dacia Bigster

Już wiemy, że Bigster będzie mierzył 4,6 metra długości, czyli o 28 cm więcej od wspomnianego Dustera, ale nadal będzie to tylko kompaktowy SUV. Ten został zaprojektowany tak, aby pomieścić hybrydowe i alternatywne jednostki napędowe, czyli najpewniej fabrycznie dorzuconą instalację LPG lub CNG.

Czytaj też: Pierwszy hybrydowy model Dacia wyprze z rynku minivana Lodgy
Czytaj teżZapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta
Czytaj też: 
Oto nowa Dacia Sandero i Logan na 2021 rok

Motor1

Powyżej możecie podejrzeć różnice, które sprowadzają się głównie do usunięcia rzucających się w oczy szczegółów charakterystycznych dla prototypowych grafik. Widać to po tradycyjnych klamkach, skromniejszych światłach, zestawie czujników na przednim zderzaku, czy bardziej racjonalnym błotnikom.

Czytaj teżDacia Spring Electric debiutuje. To może być najtańszy elektryczny samochód w Europie
Czytaj teżCzy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?
Czytaj też: 
Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy

Bigster będzie ostatnim nowym modelem Dacii, przed którym zadebiutuje pierwszy nieznany jeszcze model w 2022, a drugi w 2024 roku. W kwestii operacyjności teraz firma ma w planach obniżenie kosztów poprzez zmniejszenie liczby platform z czterech do jednej i dążenie do wyeliminowania siedmiu stylów nadwozia, zmniejszając ich liczbę do 11.