Reklama
aplikuj.pl

Resident Evil 4 Remake z klasyczna kamerą!

resident evil 4

Resident Evil 4 Remake z kamerą jak z pierwszych gier? Gracze już teraz sprawdzają, czy taka rozgrywka byłaby możliwa do osiągnięcia. Trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie.

Taki Resident Evil 4 Remake już nie był

Pierwsze odsłony Resident Evil charakteryzowały się tzw. fixed camera. Deweloperzy ustalali miejsca, w których znajdują się kamery i nie było możliwości, aby przemieszczać je po całej lokacji. Dawne rozwiązanie nie występowało już w Resident Evil 4, a twórcy z Capcomu porzucili je również w Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake.

Czytaj też: Autorzy Diablo 2 Resurrected byli przerażeni potencjalną reakcją graczy na drugi sezon

Są jednak tacy gracze, dla których rozgrywka jak za dawnych lat wciąż jest atrakcyjna. Do tego formuła serii, choć ewoluowała, to jednak wciąż gdzieś korzeniami dalej jest podobna do pierwszych gier. Czy zatem możliwe jest, aby tak przerobić współczesne Resident Evil 4 Remake, aby dodać do niego fixed camera?

Gracze już teraz to sprawdzają, a jeden z nich przedstawił swój wymarzony concept rozgrywki w takowy sposób. Zobaczcie poniższe wideo!

Autor wideo podkreśla, że to co widzimy nie jest istniejącym modem. Gracz po prostu za pomocą innych programów uwolnił kamerę od bohatera i ustawił ją w miejscach charakterystycznych dla dawnych odsłon Resident Evil. Od razu widać, że gry Capcomu dalej potrafią przypominać pierwsze odsłony tej marki! Być może skoro autorzy gry zdecydowali się dodać do Resident Evil Village widok trzecioosobowy, to może i tutaj doczekamy się aktualizacji wprowadzającej klasyczną kamerę?