WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Resident Evil 8 to liniowa gra czy open-world?

Resident Evil Village będzie łączył to co znaliśmy wcześniej. Jak to dokładnie będzie wyglądać?

Nowe przecieki na temat Resident Evil 8. Sprawdzone źródło jakim jest Dusk Golem ponownie tłumaczy poszczególne elementy gry, dzięki czemu o tej produkcji wiemy już bardzo bardzo, a zobaczyliśmy dopiero jeden zwiastun.

Tym razem fani serii byli ciekawi tego, w jakim stylu jest prowadzony gracz? Gracze byli ciekawi czy to bardziej liniowa produkcja pełna akcji jak Resident Evil 4-6 czy może jednak coś bardziej nastawionego na spokojną eksplorację dużych lokacji jak Resident Evil 1 i 2 oraz 7? Teraz już wiemy.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 będzie jak GTA, ale nie będziecie tak grać

Resident Evil 8 (lub jak kto woli – Resident Evil Village) to tytuł trochę łączący wszystkie gry. W ogólnym rozrachunku całość może przypominać Resident Evil 1-2 oraz 7. Otrzymamy zatem lokację, którą będziemy eksplorować. Różnica polega jednak na tym, że tym razem są to o wiele większe tereny niż w przypadku Resident Evil 7, a niektóre ścieżki prowadzą do miejsc, które są bardziej liniowe i nastawione na akcję.

Oprócz tego, ciekawą informacją jest to, iż deweloperzy wzorują się trochę na serii Souls („Resident Evil Dark Souls horrorów”. Już widzę te nagłówki). Chodzi tutaj nie o poziom trudności, a o eksplorację przypominającą ten styl rozgrywki. Do części lokacji będą prowadziły skróty, a jeśli będziemy odpowiednio doświadczeni w rozgrywce i mieli wiele zasobów – dostaniemy się do poszczególnych sekcji gry szybciej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News